Dyżury aptek

30.06.2010 r.

dla rozwoju Mazowsza

Przebudowa ciągu dróg powiatowych nr 2655W (23577) Zaręby Warchoły – Andrzejewo – Chmielewo i nr 2655W (28508) Ostrów Mazowiecka – Chmielewo”

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013

„Przebudowy ciągu dróg powiatowych nr 2655W (23577) Zaręby Warchoły – Andrzejewo – Chmielewo i nr 2655W (28508) Ostrów Mazowiecka – Chmielewo” ciąg dalszy …
O postępach w pracach przy wykonywaniu przebudowy drogi informowaliśmy Państwa w ostatnim artykule, który ukazał się w maju br. Od tamtego czasu zrobiliśmy duży krok naprzód w realizacji zadania.
Na dzień dzisiejszy wykonano już około 50% wszystkich prac, a w samym tylko czerwcu wykonanie sięgnęło 20%. Wykonawca robót firma UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego Oddział MAKBUD w Łomży wykonuje roboty budowlane zgodnie z przedłożonym harmonogramem, mimo iż w początkowej fazie deszczowa pogoda skutecznie utrudniała jakiekolwiek prace.

Co obejmuje projekt?

Warto przypomnieć, jakie roboty objęte są naszym projektem. Jest to:

• przebudowa drogi na długości 28,10 km,
  • wybudowanie chodników o dł. 4,7 km,
  • wybudowanie zatok autobusowych 30 szt,
  • zmodernizowanie chodników istniejących 1,4 km.

Z powyższego planu udało nam się zakończyć już przebudowę chodników przy ul. Duboisa w Ostrowi Mazowieckiej, a budowa nowych: od Powiatowego Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej do osiedla w Ugniewie oraz w miejscowości Dąbrowa jest już rozpoczęta. (Zdjęcia nr 1, 2, 3)

Zdj. nr 1

Zdj. nr 2

Zdj. nr 3
Na odcinkach dróg Ugniewo – Chmielewo, Załuski – Grzymki, Grzymki – Warchoły ułożono już ok. 60 % warstwy wiążącej. Dzięki temu poprawa warunków na drodze jest zdecydowanie widoczna, co jednak nie zwalnia uczestników ruchu z zachowania szczególnej ostrożności. Należy pamiętać, że w dalszym ciągu prowadzone są roboty drogowe i zmieniana jest czasowa organizacji ruchu (Zdjęcia nr 4, 5).

Zdj. nr 4

Zdj. nr 5
Jednocześnie na kilku odcinkach prowadzone są roboty polegające na renowacji rowów, remontach przepustów a także budowie zatok autobusowych. Jest to ostatni krok przed wykonaniem warstwy ścieralnej (Zdjęcia nr 6, 7).

Zdj. nr 6

Zdj. nr 7
Na odcinku Ugniewo – Nieskórz Wykonawca rozpoczął wykonywanie ostatniej ścieralnej warstwy jezdni, która docelowo będzie miała szerokość 6,5 m.
(Zdjęcie nr 8)

Zdj. nr 8

Na bieżąco będziemy informować Państwa o postępach w prowadzonych pracach. Dodatkowo zdjęcia z kolejnych etapów robót załączamy w galerii zdjęć tak, abyście mogli Państwo śledzić zachodzące zmiany.

Wydarzenia w powiecie

Michał Mrówka