Herb Powiatu Ostrowskiego

LOTTO Poland Bike Marathon: kto zdobędzie Twierdzę Modlin?

09.04.201413:25

LOTTO Poland Bike Marathon wraca do legendarnej Twierdzy Modlin. W sobotę  12 kwietnia, cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawita szósty raz z rzędu do Nowego Dworu Mazowieckiego, oddalonego  od Warszawy o zaledwie 34 km.

Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, znajduje się  na mapie Poland Bike od samego początku. Nowa będzie lokalizacja kolorowego miasteczka kolarskiego w Twierdzy Modlin. Start i meta wyścigów drugiego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon znajdą się w pobliżu Hotelu Royal, przy ulicy Szpitalnej 93 w Nowym Dworze Mazowieckim.


- Postanowiliśmy jeszcze bardziej udoskonalić to, co było najlepsze. Przygotowaliśmy ponownie malowniczą, techniczną i niezwykle urozmaiconą trasę, która poprowadzi przez piękne nadwiślańskie lasy i wąwozy. Będzie absolutnie wszystko, czego zapragnie dusza maratończyka na rowerze górskim. Spotkamy wszystkie rodzaje nawierzchni, czyli asfalt, bruk, piach, szuter, trawa i glina. Przygotujcie się na dużą dawkę kolarskich emocji – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs.

To będzie jeden z najciekawszych i najbardziej „górzystych” wyścigów w kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Sporo technicznych zjazdów i podjazdów.  Będą przejazdy przez imponujące fortyfikacje Twierdzy Modlin. Każdy też będzie mógł zmierzyć się z "Wajsgórą", wymagającym podjazdem w okolicach Modlina. Do pokonania będą malownicze szlaki w lasach wzdłuż Wkry i zapierające dech w piersiach urokliwe wąwozy w pobliżu Zakroczymia. Na trasie czekają również pofałdowane przestrzenie wokół lotniska w Modlinie.

Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: MAX (50 km – dwie rundy), MINI (25 km – jedna runda) oraz FAN (7 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego). Na terenie Miasteczka Poland Bike  w pobliżu Hotelu Royal swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku  2-4 i 5-6 lat.

II etap LOTTO Poland Bike Marathon 2014 w Nowym Dworze Mazowieckim organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

BIURO ZAWODÓW

Twierdza Modlin (Miasteczko Poland Bike, Hotel Royal – ul. Szpitalna 93, Nowy Dwór Mazowiecki) – 11 kwietnia (piątek) godz. 17.00-20.00 oraz 12 kwietnia (sobota)  godz. 8.00-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.00-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.00-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2000-2003, sektor II – rocznik 2004-2007)
11.15 - start dystansu FAN (7 km)
12.15 - ustawianie zawodników w sektorach (I-VIII) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 - start dystansów MAX (50 km) i MINI (25 km) 12.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike 14.00 - dekoracja dystansu FAN i Mini Cross 15.45 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać  nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firmy OLSH. Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Opracował: Poland Bike Marathon

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015