„Zaszczep w sobie chęć szczepienia!”

27.01.201414:39

Na prośbę Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie informujemy, iż w styczniu br. rozpoczęła się zainicjowana przez Główny Inspektorat Sanitarny kampania medialna pod hasłem „ Zaszczep w sobie chęć szczepienia!”,. Jej celem jest promocja szczepień ochronnych oraz podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym.

Kampania kierowana jest zarówno do środowisk medycznych, jak i pozamedycznych, w tym szczególnie rodziców i opiekunów dzieci. Akcja zyskała także poparcie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”, Polskiego Towarzystwa Higienicznego oraz Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej.
Więcej informacji na stronach internetowych:
www.szczepienia.gis.gov.pl,
www.szczepienia.pzh.gov.pl, oraz