13 października w warszawskim Wawrze finał LOTTO Poland Bike Marathon

07.10.201320:24

Na prośbę Media Poland Bike informujemy, iż w niedzielę 13 października w warszawskiej dzielnicy Wawer odbędzie się ostatni, dwunasty etap cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon 2013.

Stołeczny Wawer drugi raz z rzędu stanie się finałową areną cyklu organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów rozgrywanych pod hasłem „Życie czeka” znajdą się, tak jak przed rokiem, na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu.

Dodatkowo podczas finałowej rywalizacji w LOTTO Poland Bike Marathon odbędą się III Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz finał Wawer Bike Maraton - wyścigów kolarskich na rowerach górskich dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z czterech sąsiadujących ze sobą dzielnic Pragi Południe, Rembertowa, Wesołej i Wawra.

- Wawer ma wyjątkowy „kolarski klimat”. Na miłośników dwóch kółek czeka malownicza i zarazem techniczna trasa. Jest to nowy szlak MTB, powstały z inicjatywy ekipy Poland Bike i władz dzielnicy Wawer, wytyczony ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. - Finisz sezonu zapowiada się niezwykle pasjonująco. Różnice w klasyfikacji generalnej na poszczególnych dystansach nie są duże. Dlatego możemy spodziewać się wielu emocji zarówno na trasie, jak i podczas dekoracji.

Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (50 km), MINI (20 km) oraz FAN (7 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Wawra w kolarstwie górskim). Na trasie FAN (7 km) odbędzie się również  finał Wawer Bike Maraton. Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

III Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn zostaną rozegrane na trasie MINI (20 km). Start o godzinie 12.30 ze specjalnego, ostatniego 8 sektora.

Koniec tradycyjnie wieńczy dzieło. W Wawrze nastąpi finałowa dekoracja uczestników LOTTO Poland Bike Marathon 2013. Nagrody otrzymają najpierw najlepsi w poszczególnych kategoriach i dystansach etapu, ale to będzie przedsmak wielkiego nagradzania. Dekoracja klasyfikacji generalnej LOTTO Poland Bike Marathon 2013 obejmie po sześć osób z każdej kategorii wiekowej na dystansach MAX, MINI i FAN. Na scenie pojawią się również najlepsze drużyny oraz rodziny. Na zwycięzców czekają m.in. rowery górskie, kolarskie akcesoria, upominki pieniężne w postaci kart podarunkowych, puchary, medale i inne nagrody rzeczowe.

Finałowy, XII etap LOTTO Poland Bike Marathon organizowany jest we współpracy z dzielnicą Wawer m.st. Warszawy i Instytutem „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”.

BIURO ZAWODÓW

Warszawa-Wawer, Centrum Zdrowia Dziecka (Miasteczko Poland Bike, przy Hotelu Patron, Aleja Dzieci Polskich 20) – 12 października (sobota) godz. 12-20 oraz 13 października (niedziela) godz. 8.00-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.00-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.00-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)