XXIX Sesja Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej

27.11.202011:54

Kamil

WiodaceW dniu 26 listopada br., w trybie zdalnym, odbyła się XXIX Sesja Rady Powiatu. Otwarcia Sesji dokonała Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Dorota Subda.

Radni przyjęli Protokół XXVIII/2020 z poprzedniej Sesji Rady Powiatu, a następnie podjęli uchwały w sprawach:

• zmienienia uchwały w sprawie uchwalenia uchwały budżetowej na rok 2020
  •  zmienienia uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Ostrowskiego,
  •  zmienienia uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego,
  •  zmienienia uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Miastu Ostrów Mazowiecka w latach 2021 - 2023,
  • uchwalenia Rocznego programu współpracy Powiatu Ostrowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok,
  • wyrażenia zgody na dokonanie darowizny nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Ostrowskiego na rzecz Miasta Ostrów Mazowiecka.

Radni przyjęli także informację o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Ostrowskiego w roku szkolnym 2019/2020.

Na temat realizowanych obecnie przez Powiat Ostrowski inwestycji informacji udzieliła Urszula Waniewska kierownik Biura Inwestycji i Zamówień Publicznych.

Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek obszernie opowiedział radnym o dotacji celowej w kwocie 3 360 800,00 zł, którą Powiat Ostrowski otrzymał na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu i aparatury medycznej dla SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej”. Zakup sprzętu dla ostrowskiego szpitala w sposób trwały przyczyni się do podniesienia rozwoju  oraz konkurencyjności Powiatu Ostrowskiego w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych. Starosta poinformował, że dotacja musi zostać wydatkowana do końca grudnia br.

Starosta przybliżył także temat udzielenia pomocy finansowej z budżetu Powiatu Ostrowskiego Miastu Ostrów Mazowiecka przeznaczonego na realizację zadania pn. „Modernizacja stadionu miejskiego”.

Podczas Sesji Radni zadawali pytania dotyczące infrastruktury drogowej, spraw budżetowych oraz związanych z ochroną zdrowia.

Odpowiedzi w poszczególnych sprawach udzielili: Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek, Skarbnik Powiatu Pani Małgorzata Konrad oraz Dyrektor Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej Pan Artur Wnuk.

W związku z napiętą sytuacją epidemiologiczną i powstałym oddziałem covidowym w SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej, Starosta Ostrowski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu na ręce dyrektora szpitala złożyli serdeczne podziękowania za pełną poświęcenia, ciężką pracę     pracownikom ostrowskiego szpitala: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom oraz wszystkim pracownikom administracji.

Zapraszamy do obejrzenia szczegółowej relacji z przebiegu sesji

miniatura

20200615 Baner KK SW