W Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej uruchamiamy system kolejkowy do obsługi interesantów

26.11.202017:37

Krzysztof

20201126 KTD kolejkomat

Od dnia 30 listopada 2020 r. w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej uruchamiamy system kolejkowy do obsługi interesantów spraw dotyczących: rejestracji pojazdów, praw jazdy, spraw związanych z transportem, holowaniem i parkowaniem pojazdów oraz zarządzania ruchem.

Z dniem 27  listopada 2020 r.  znosi się  ręczny telefoniczny system zapisów do rejestracji pojazdów w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych.

Od dnia 30 listopada 2020 r. (tj. poniedziałek)  interesanci pobierają numerek z biletomatu, po czym zostają przekierowani do odpowiedniego stanowiska. Wizytę można zarezerwować także poprzez internetowy system rezerwacji wizyt za pośrednictwem stron internetowych: www.powiatostrowmaz.pl  oraz www.bezkolejki.eu/spostrowmazowiecka.

System automatycznie przeprowadzi Państwa przez proces rejestracji wizyty.

Po zakończonym procesie otrzymają Państwo kod, który będzie należało podać w dniu wizyty w celu jej potwierdzenia (kod należy podać wbijając go na ekranie biletomatu w holu wydziału, 10 minut przed wizytą).

Zachęcamy również do korzystania z aplikacji QMS.Everywhere (zainstalowanie poprzez sklep Google i Apple) za pośrednictwem której możecie Państwo potwierdzić swoją obecność bez kontaktu z biletomatem, bezpiecznie oczekując na swoją kolej, np. w samochodzie.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o załatwianie w najbliższym czasie jedynie spraw pilnych.

Przypominamy, że od 1 marca 2020 roku obowiązuje wydłużony czas na rejestrację pojazdów do 180 dni, termin ten obejmuje również zbycie i nabycie pojazdów.

Uprzejmie informujemy, że w   Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej nie funkcjonuje kasa, ale  są  terminale płatnicze, za pomocą których można dokonać opłat z tytułu:

rejestracji pojazdów, inne opłaty komunikacyjne,

wydania prawa jazdy,

opłaty skarbowe

bezpośrednio w wydziale przy pomocy kart płatniczych.

Ponadto opłaty za wydanie prawa jazdy w kwocie 100,50 zł można dokonać przelewem na konto Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej Powiat Ostrowski Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiejul. 3 Maja 68, 07-300 Ostrów Mazowiecka nr: 97 8923 0008 0016 1147 2000 0171 /BS Ostrów Mazowiecka/

tytułem:

100 zł (WYDANIE PJ/KRAJOWEGO)  +50 gr (OPŁATY EWIDENCYJNEJ) IMIĘ I NAZWISKO.

Potwierdzenie przelewu należy wysłać na adres: komunikacja@powiatostrowmaz.pl . Opłaty za prawo jazdy można dokonać również za pośrednictwem platformy InfoCar.

Pracownicy odnotują Państwa opłatę po czym zostaniecie powiadomieni SMS- em o możliwości odbioru prawa jazdy.

Sprawy związane z transportem również możliwe do załatwienia jedynie po wcześniejszej rezerwacji wizyty (zapisy internetowe, w wyjątkowych przypadkach telefonicznie 29 7457161.

Zgłoszenia zbycia i nabycia pojazdów oraz inne wnioski w sprawie pojazdów można składać za pośrednictwem:

lub pocztą na adres:

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

ul. 3 Maja 68,

Wszelkich informacji z zakresu spraw prowadzonych przez Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych udzielają Państwu pracownicy pod numerami telefonów:

Dyrektor Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych  - 29 6457161 w. 24

Transport drogowy, licencje, (Stacje Kontroli Pojazdów, Diagności) -  29 6457161 w. 23

Praw Jazdy (Instruktorzy, OSK) - 29 6457161 w. 22, 21

Rejestracja pojazdów- 29 6457160, tel. komórkowy -733 790 100.

Dyrektor Wydziału: Krystyna Kulesza

20200615 Baner KK SW