Podpisanie umowy na dofinasowanie w ramach programu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”

31.07.202011:36

Krzysztof

20200730_144252

W dniu 30 lipca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie miało miejsce podpisanie umów dotyczących przekazania środków finansowych, które mazowieckie samorządy pozyskały na cele szeroko rozumianej pomocy społecznej. Powiat Ostrowski, reprezentowany był przez Starostę Ostrowskiego p. Zbigniewa Chrupka, Wicestarostę  p. Józefa Rostkowskiego i Skarbnika Powiatu p. Małgorzatę Konrad.

Ostrowski samorząd , w ramach Projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” pozyskał 163 540,00 zł dofinansowania.

Głównym celem tego Projektu jest wsparcie podopiecznych placówek, rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka, które otrzymają pomoc w zakresie m.in. zakupu komputerów na realizowanie zadań w trybie zdalnej nauki , wyposażenia miejsc kwarantanny w pieczy zastępczej, zabezpieczenia potrzebnych do nauki programów specjalistycznych dla niepełnosprawnych dzieci oraz środków bezpieczeństwa i higieny osobistej w postaci płynów dezynfekcyjnych, maseczek higienicznych i jednorazowych rękawiczek. Bezpośrednim realizatorem i powiatowym koordynatorem działań w ramach Projektu będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowi Mazowieckiej.

20200730_144259 prze

Wojewoda Mazowiecki p. Konstanty Radziwiłł i Starosta Ostrowski p. Zbigniew Chrupek podczas przekazania umowy na dofinansowanie.
(fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie)

20200615 Baner KK SW

Iwona Hećko-Umińska