XXIV Sesja Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej

17.07.202013:13

Krzysztof

20200716 sesja XXIV wiodace

W dniu 16 lipca br. w trybie zdalnym odbyła się XXIV Sesja Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej. Otwarcia Sesji dokonała Przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Subda. Radni przyjęli Protokół Nr XXIII/2020 z poprzedniej Sesji Rady Powiatu, a następnie podjęli uchwały w sprawach:

• informacji o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie powiatu ostrowskiego w 2019 roku,
  • informacji o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu ostrowskiego za 2019 rok,
  • oceny stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego powiatu ostrowskiego za 2019 rok,
  • oceny stanu zabezpieczenia przeciwpowodziowego powiatu ostrowskiego,
  • powierzenia prowadzenia niektórych zadań publicznych gminom,
  • wyrażenia zgody na realizacje przez Powiat Ostrowski projektów finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014 – 2020),
  • wyrażenia zgody na realizacje przez Powiat Ostrowski projektów finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014 – 2020).

Radni przyjęli Informację z realizacji powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego pn. „Razem Bezpieczniej – Powiat Ostrowski”.

Podczas sesji poruszony i omówiony został dość obszernie temat dotyczący funkcjonowania SPZZOZ w Ostrowi Mazowieckiej. Dyrektor Ostrowskiego Szpitala Pan Artur Wnuk poinformował o bieżącej sytuacji. Przybliżył temat zakupu i wdrożenia jedynego w Polsce robota ortopedycznego NAVIO, który od niedawna znajduje się w ostrowskim szpitalu. Z wypowiedzi dyrektora wynika, że zainteresowanie tym innowacyjnym robotem jest ogromne. Dyrekcja szpitala wciąż pracuje nad doskonaleniem  pracy szpitala i zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców powiatu w dobie pandemii koronawirusa. Rozważana jest możliwość zakupu odpowiedniego sprzętu laboratoryjnego umożliwiającego przeprowadzenie testów na obecność tego patogemu, na który szpital stara się pozyskać środki finansowe. Dyrektor przybliżył także działanie tzw. punktu drive-thru czyli mobilnego punktu do przeprowadzenia badania na COVID 19. usytuowanego na podjeździe SOR.

Zapraszamy do obejrzenia szczegółowej relacji z przebiegu sesji

miniatura

20200615 Baner KK SW