„Bitwę o wozy” wygrała Gmina Szulborze Wielkie!

16.07.202012:17

Krzysztof

20200716 bitwa o wozy stra ackie„Bitwa o wozy” to akcja propagująca aktywne i świadome uczestnictwo w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. Celem akcji było docenienie lokalnych społeczności poprzez sfinansowanie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wozu strażackiego, dzięki któremu strażacy-ochotnicy będą mogli jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Strażacy - ochotnicy są ważnym elementem systemu bezpieczeństwa w naszym kraju. Często docierają na miejsce zdarzenia jako pierwsi, potrafią działać w najtrudniejszych warunkach i na nich liczą mieszkańcy. Działalność OSP jest wszechstronna. Oprócz działań ratowniczych doskonale potrafią integrować lokalną społeczność. Są w swoich miejscowościach świetnymi organizatorami wielu wydarzeń. W ten sposób pokazują jak tworzyć świadome i aktywne społeczeństwo obywatelskie. Dla nich warto było zawalczyć!

Szansę wygrania wozu strażackiego w II turze wyborów prezydenckich miały w każdym województwie gminy do 20 tyś. mieszkańców. Warunkiem zdobycia wozu było uzyskanie największej frekwencji podczas wyborów. Środki na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.).

W drugiej turze wyborów szczęście uśmiechnęło się do mieszkańców gminy Szulborze Wielkie. Dzięki  znakomitej frekwencji wyborczej 89,9 % gmina wygrała nowy wóz strażacki!  Mamy nadzieję, że będzie on służył przez długie lata całej lokalnej społeczności. Gratulujemy!

20200615 Baner KK SW

Iwona Hećko-Umińska