Herb Powiatu Ostrowskiego

Trwają próbne matury w szkołach Powiatu Ostrowskiego

07.04.202015:54

Łukasz

office-4628589_1920Uczniowie szkół, prowadzonych przez Powiat Ostrowski przystąpili do próbnych matur 2020, które trwają od czwartku, 2 kwietnia br.

Z uwagi na panującą pandemię koronawirusa, próbne matury wyglądają inaczej niż dotychczas. Mimo zamknięcia szkół Centralna Komisja Egzaminacyjna podjęła decyzję o przeprowadzeniu próbnej matury online. Dała jednak szkołom wolną rękę w jej przeprowadzeniu.

Uczniowie ostrowskich szkół zgłaszali do wychowawców chęć udziału w maturach przez internet. Egzaminy dla tych uczniów odbywają się zdalnie, co oznacza że każdy uczeń rozwiązuje arkusze przed ekranem swojego komputera a następnie przesyła nauczycielowi mailem w formie uzupełnionych plików bądź zdjęć poszczególnych kartek. 

Centralna Komisja Egzaminacyjna  w każdy dzień trwania próbnych egzaminów maturalnych publikuje arkusze z zadaniami. Do tej pory pojawiły się arkusze do próbnej matury z języka polskiego, matematyki, języków obcych nowożytnych, biologii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i informatyki. Ostatniego dnia trwania próbnych matur, czyli 8 kwietnia, opublikowane zostaną arkusze z chemii, języków mniejszości narodowych i historii.

Prezentacja - powiat ostrowski


Kontakt z urzędem:

Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej
ul. 3 Maja 68
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kancelaria:

tel. 29 645 71 00
fax: 29 645 71 01
email: 
starostwo@powiatostrowmaz.pl

Inspektor Ochrony Danych:
Iwona Hećko-Umińska
Zastępca Inspektora Ochrony Danych
Joanna Trusińska
e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl

Wydarzenia w miesiącu

    Kalendarium

    NPP z na s

    Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
    Wszelkie prawa zastrzeżone
    Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015