Dyskusja o ochronie zdrowia

21.02.202014:47

Kamil

DSC_0809W dniu 20 lutego 2020 r. w budynku Starej Elektrowni w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się otwarta konferencję pt.: „Rola Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej oraz Podstawowej Opieki Zdrowotnej w systemie opieki zdrowotnej powiatu ostrowskiego”.

Organizatorem konferencji był Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek, Wicestarosta Józef Rostkowski, Radni Powiatu Ostrowskiego wraz z Przewodniczącą Dorotą Subdą, kierownictwo Starostwa Powiatowego, wójtowie gmin, kierownicy placówek POZ, kierownicy komórek SPZZOZ oraz zainteresowani tematem mieszkańcy. Podczas konferencji prelekcje wygłosili Zastępca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej, Kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii ostrowskiego szpitala lek. Wiktor Sułkowski, Kierownik Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Grażyna Duszak. Do wspólnej dyskusji Dyrektor Szpitala Artur Wnuk zaprosił Kierownika Gabinetu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej lek. Monikę Trzcińską oraz lek. med. Ryszarda Wolffa Prezesa Zarządu NZOZ „ZDROWIE” w Ostrowi Mazowieckiej. Poruszono szereg ważnych spraw związanych z funkcjonowaniem służby zdrowia, przybliżono kwestie podstawowej opieki zdrowotnej, zasady jej funkcjonowania, dostępności świadczeń, praw pacjenta, sposobu sprawowana nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz sytuacji uzasadniających korzystanie ze świadczeń.

Opracowała: Agnieszka Nowacka

miniatura