Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej

21.10.201909:10

wiodace new(1)W dniu 15 października 2019 r., już po raz trzynasty, odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Miejscem tegorocznych obchodów była Powiatowa Hala Sportowa przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Ostrowski - Pan Zbigniew Chrupek, Przewodnicząca Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej Pani Dorota Subda, Radni Rady Powiatu, Wicestarosta Pan Józef Rostkowski, Sekretarz Powiatu Pani Jolanta Ugniewska, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Społecznych Pan Mirosław Rosak, Pan Mirosław Grzyb – Zastępca Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Ostrowski oraz nauczyciele wyróżnieni nagrodami Zarządu Powiatu.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonała Pani Małgorzata Wiercińska - wicedyrektor L.O. im. M. Kopernika, która powitała przybyłych gości. Następnie zebrani wysłuchali montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez młodzież ostrowskiego „Kopernika” pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Konrad i Anny Rawy Sadowskiej.

Po zakończeniu części artystycznej głos zabrali: Starosta Ostrowski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu. W swoich wystąpieniach podkreślili uroczysty charakter spotkania, wysoką rangę i odpowiedzialność wiążąca się z wykonywaniem zawodu nauczyciela, a także złożyli serdeczne życzenia uczniom oraz osobom związanym z oświatą: nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji.

W imieniu Zarządu Powiatu Starosta Ostrowski wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu wręczyli kwiaty oraz listy gratulacyjne wyróżnionym za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze dyrektorom i nauczycielom.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Pan Mirosław Grzyb – Zastępca Dyrektora Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie, który dziękując za zaproszenie złożył gratulacje oraz najlepsze życzenia wszystkim wyróżnionym osobom.

Opracował: Radosław Nowak

miniatura