I spotkanie kolekcjonersko-historyczne „Podziel się historią”

10.10.201909:54

wiodaceW  związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej 4 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu  odbyło się  I Spotkanie kolekcjonersko-historyczne  „ Podziel się historią” połączone z otwarciem wystawy pt. „Wojna 1939-1945 we wspomnieniach mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic” udostępnionej przez Bibliotekę Miejską w Ostrowi Mazowieckiej.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli kolekcjonerzy: Ryszard Deniziak, Wojciech Łopuski, Robert Uszyński i Marek Krajewski. Panowie zaprezentowali niezwykle ciekawe zbiory militariów  z okresu I i II wojny światowej, których nie powstydziłoby się największe muzeum. Na zwiedzających niezapomniane  wrażenie robiły szable, pistolety, strzelby i pociski. Panowie z pasją opowiadali uczniom o swoich zbiorach. Eksponaty na I Spotkanie kolekcjonersko-historyczne udostępniło również Muzeum Forteczne w Piątnicy oraz mieszkańcy gminy Boguty-Pianki. Niezwykłym gościem na spotkaniu był Pan Leopold Dmochowski  żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych pseudonim „Sęk” mieszkający obecnie we wsi Drewnowo Dmoszki. Pan Leopold podzielił się wzruszającymi wspomnieniami  z  młodzieżą i dorosłymi mieszkańcami naszej gminy przybyłymi na spotkanie.

Problematyka II wojny światowej zajmuje szczególne miejsce w pamięci Polaków. Tym bardziej należy podkreślać potrzebę podtrzymywania pamięci o niej, o walczących i o poległych bohaterach naszej ojczyzny.

informacja: Izabela Bogucka - Dyrektor GOKiS w Bogutach - Piankach

Sebastian Szolnoki