Szkolenie dla lekarzy oraz pielęgniarek z terenu powiatu ostrowskiego

17.09.201912:12

Krzysztof

20190917 szkol Wiodace (Zmie)

W dniu 9 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się bezpłatne szkolenie dla lekarzy oraz pielęgniarek z terenu powiatu ostrowskiego.

Szkolenie związane było z wdrażaniem w Polsce projektu pn. „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1). W ramach Projektu realizowane są usługi z obszaru e – zdrowia, tj.: e – recepta, e – skierowanie oraz Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl).

Organizatorem szkolenia było Centrum Systemów Informacyjnych – jednostka podległa Ministerstwu Zdrowia.

Szkolenie poprowadził Pan Ireneusz Janczak - Specjalista w Wydziale Wdrożeń Systemu P1, który przedstawił uczestnikom prezentację dotyczącą informatyzacji w ochronie zdrowia, w szczególności instrukcję podłączenia się do Sytemu P1 oraz wystawiania elektronicznych recept i skierowań.

Od stycznia 2020 r. wszystkie podmioty realizujące świadczenia opieki zdrowotnej będą zobligowane do wystawiania recept w formie elektronicznej. Natomiast elektroniczne skierowania będą wystawiane od 1 stycznia 2021 r.

Opracowała: Marzena Siwek

miniatura