Choinka Noworoczna w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zuzeli

06.02.201911:58

choinka w zuzeliW dniu 24 stycznia 2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbyła się Choinka Noworoczna, już po raz 17. organizowana wspólnie z Komendą Główną Policji oraz Stowarzyszeniem „Rodzina Policyjna” przy KGP w ramach spotkań „Środowisko policyjne dzieciom”.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Wicestarosta Pan Józef Rostkowski, przedstawiciele Komendy Głównej Policji  - Wydziału Profilaktyki Społecznej w biurze prewencji Komendy Głównej Policji na czele z Panią Dorota Dąbrowską – Babor, przedstawiciele Gabinetu Komendanta Głównego Policji Pan Aleksander Praduną i Pan Sebastian Lipka  - Auguścik, podinsp. Mirosław Olszewski - Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi, Pan Marcin Uściński - Kierownik Posterunku w Nurze, ks. kan. Jerzy Krysztopa proboszcz parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli, Wiceprezes Zarządu BS w Ciechanowcu Pan Franciszek Czarkowski, Dyrektor BS w Ciechanowcu Oddział w Nurze Pani Krystyna Szulborska, przedstawiciele Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna” – Pan Romuald Stępniewski, w zastępstwie honorowego Prezesa Pani Katarzyna Pakulska, przedstawiciele Związków Pracowników Policji z Panią Anną Malarczyk, przedstawiciele Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach z Panem Zenonem Parchimowiczem, oraz licznie przybyli rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Bożeną Zakrzewską. Tradycyjnie już  wychowankowie ośrodka przekazali gościom  i zaprzyjaźnionym instytucjom własnoręcznie wykonane upominki.

Po raz pierwszy w części artystycznej, wraz z wychowankami i kadrą ośrodka, wystąpili Rodzice naszych podopiecznych. Występy bardzo przypadły do gustu wszystkim Gościom, były owacje i słowa uznania z ich strony. Reżyserem części artystycznej była  P. Teresa Witan. Profesjonalną oprawę muzyczną zapewnił Zespół Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Wspólne tańce przebiegały w rytmie znanych i lubianych przebojów. Zawitał także Mikołaj i z wielką hojnością obdarowywał upominkami naszych wychowanków. Fundatorami podarunków byli: Starosta Ostrowski, Komenda Główna Policji, Państwo Puławscy, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu, Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna”, Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, Związki Pracowników Policji.

Należy zaznaczyć, że spotkania w ramach projektu „Środowisko Policyjne Dzieciom” to nie tylko karnawałowe, choinkowe bale, to także m.in. niezapomniana wizyta w KGP i spotkanie z Komendantem Głównym Policji  w sali generalskiej, zwiedzanie teatru „Scena 07”, wycieczki do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz ośrodka tresury psów policyjnych w Sułkowicach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, gościom oraz rodzicom za przybycie i udział w uroczystości choinkowej. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie i będzie równie fantastyczna zabawa.

Opracowanie: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zuzeli

miniatura