Herb Powiatu Ostrowskiego

POKAZ TECHNIK RATOWNICTWA LODOWEGO W RAMACH AKCJI „BEZPIECZNE FERIE 2019” ORAZ „BEZPIECZNE LODOWISKO 2019

01.02.201915:38

pokaz ratownictwa wodnegoW dniu 30 stycznia br. przeprowadzono pokaz technik ratownictwa lodowego na terenie stawu miejskiego w Ostrowi Mazowieckiej.

Miał on na celu przestrzec dzieci i młodzież szkolną przed niebezpieczeństwem zabaw na zamarzniętych akwenach, w związku z trwającymi feriami zimowymi. Ratownicy biorący udział w pokazie przedstawili symulację zdarzenia, podczas którego pod człowiekiem załamuje się lód oraz zademonstrowali jak należy zachować się w takiej sytuacji, kiedy niezbędne jest udzielenie pomocy tonącemu przy zachowaniu własnego bezpieczeństwa.

Pokaz rozpoczął się o godz. 11:00. Wszystkich zgromadzonych, a w szczególności najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowskiego powitał bryg. Leszek Falbowski – z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej. Następnie zabrał głos st. kpt. Rafał Kamiński, który w trakcie trwania pokazu na bieżąco omawiał wszystkie manewry wykonywane przez strażaków w sytuacji ratowania osoby, pod którą załamał się lód. Swoje słowa kierował przede wszystkim do dzieci i młodzieży zgromadzonej nad stawem miejskim, jak również do reszty uczestników. Podczas pokazu głos zabrała również st. sierż. Marzena Laczkowska, przybliżając rolę Policji w czasie ww. działań ratowniczych.

W trakcie pokazu strażacy oraz policjanci zaprezentowali 3 rodzaje technik ratownictwa lodowego z wykorzystaniem m.in.: bosaka ratowniczego, deski lodowej oraz rzutek ratowniczych, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Po zakończonym pokazie wszyscy uczestnicy zgromadzeni nad stawem miejskim ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Pokaz ratownictwa lodowego został zrealizowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej, Komendą Powiatową Policji w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wojskową Strażą Pożarną w Komorowie.

Służby apelują o ostrożność przy wchodzeniu na zamarznięte akweny wodne. Zarówno straż pożarna, jak i policja zachęcają do uprawiania sportów zimowych i zabaw w miejscach do tego przystosowanych i dozwolonych.

 

tekst/zdjęcia: Justyna Kulesza

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

Kontakt z urzędem:

Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej
ul. 3 Maja 68
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kancelaria:

tel. 29 645 71 00
fax: 29 645 71 01
email: 
starostwo@powiatostrowmaz.pl

Inspektor Ochrony Danych:
Sebastian Szolnoki
Zastępca Inspektora Ochrony Danych
Michał Mrówka
e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl

Wydarzenia w miesiącu

Kalendarium

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015