SYTUACJA POWODZIOWA NA TERENIE POWIATU OSTROWSKIEGO

01.02.201915:34

Łukasz

sytuacja przeciwpowodziowaDrodzy mieszkańcy powiatu ostrowskiego!

W dniu 22 stycznia br. na terenie gminy Małkinia Górna zostało wprowadzone pogotowie przeciwpowodziowe ze względu na przekroczenie stanu ostrzegawczego na wodowskazie znajdującym się na rzece Bug. Sytuacja ta spowodowana jest przez zlodowacenie i powstanie zatorów na rzece w okolicach mostów i ujść dopływów rzek: Brok, Grzybówka i Nurzec.

Dbając o bezpieczeństwo i spokój mieszkańców powiatu ostrowskiego, uprzejmie informuję, że sytuacja powodziowa jest na bieżąco monitorowana przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego i pracowników Biura Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

Jednocześnie zawiadamiam, że jeżeli obecnie panujące warunki atmosferyczne nie ulegną zmianie, sytuacja nie powinna rozwijać się w niekorzystnym kierunku.

STAROSTA OSTROWSKI

/-/  Zbigniew Chrupek