„Święty Wieczór” 34 – te spotkania kolędnicze

08.01.201909:05

wiodace (Copy)

Śpiewajmy kolędy, bo w nich jest cząstka Polski …”

W dniu 6 stycznia br. w uroczystość Trzech Króli w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach – Piankach odbył się „Święty Wieczór” 34 – te spotkania kolędnicze, nad którymi patronat objął Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek.  Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Boguty – Pianki Jędrzej Michał Drewnowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach – Piankach Roman Świerżewski. Spotkanie współfinansowało Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

W mroźny, styczniowy wieczór do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach – Piankach zjechali się kolędnicy z terenu Gminy oraz okolicznych powiatów, a także zaproszeni goście, wśród których przybyli: Wójt Gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz, Wójt Gminy Boguty – Pianki Jędrzej Michał Drewnowski wraz z Zastępcą Michałem Rutkowskim, Wójt Gminy Nur Rafał Kruszewski, Radna Rady Powiatu Eliza Drewnowska, Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bogutach – Piankach ks. Stanisław Mikucki, Sekretarz Powiatu Jolanta Ugniewska, Skarbnik Powiatu Małgorzata Konrad, Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju Powiatu i Oświaty Adriana Rukat.

Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd w wykonaniu: Zespołu Ludowego „Laskowianki” z Laskowca Starego, Zespołu Ludowego „Nadbużanie” z Nura,  Zespołu kolędniczego „Z kozą” z Wyszonki Błonie, Zespołu kolędniczego „Herody” z Bogut – Pianek, Zespół „Niezapominajka” z Zarąb Kościelnych.  W klimat spotkania publiczność wprowadził Przemysław Moczulski, który wykonał kolędy na akordeonie oraz 9 – letnia Wiktoria Walska, która zagrała na skrzypcach. Pani Anna Puciło – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogutach – Piankach wyrecytowała wiersz pt. „Herody” Sławomira Szewczyka. Liczną grupę wykonawców stanowiły zespoły szkolne: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bogutach – Piankach,  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zawistach – Dworakach. Uroczystość uświetniły także dzieci i Śnieżynki z Tymianek – Buci „Z Gwiazdą” oraz  Pan Jacek Nowak "Z szopką" z Wąsosza.

Jak co roku najwięcej emocji i jednocześnie radości wśród starszej i młodszej publiczności budziły diabły, koza i „śmierć”, którzy płatali widzom zabawne figle. Na zakończenie Wieczoru wszyscy wykonawcy oraz publiczność wspólnie odśpiewali na scenie kolędę "Bóg się rodzi".

34. Spotkania Kolędnicze w Bogutach-Piankach 2019

miniatura