Herb Powiatu Ostrowskiego

„Święty Wieczór” 34 – te spotkania kolędnicze

08.01.201909:05

wiodace (Copy)

Śpiewajmy kolędy, bo w nich jest cząstka Polski …”

 

W dniu 6 stycznia br. w uroczystość Trzech Króli w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach – Piankach odbył się „Święty Wieczór” 34 – te spotkania kolędnicze, nad którymi patronat objął Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek.  Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Boguty – Pianki Jędrzej Michał Drewnowski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach – Piankach Roman Świerżewski. Spotkanie współfinansowało Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

W mroźny, styczniowy wieczór do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach – Piankach zjechali się kolędnicy z terenu Gminy oraz okolicznych powiatów, a także zaproszeni goście, wśród których przybyli: Wójt Gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz, Wójt Gminy Boguty – Pianki Jędrzej Michał Drewnowski wraz z Zastępcą Michałem Rutkowskim, Wójt Gminy Nur Rafał Kruszewski, Radna Rady Powiatu Eliza Drewnowska, Proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bogutach – Piankach ks. Stanisław Mikucki, Sekretarz Powiatu Jolanta Ugniewska, Skarbnik Powiatu Małgorzata Konrad, Naczelnik Wydziału Promocji, Rozwoju Powiatu i Oświaty Adriana Rukat.  

            Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kolęd w wykonaniu: Zespołu Ludowego „Laskowianki” z Laskowca Starego, Zespołu Ludowego „Nadbużanie” z Nura,  Zespołu kolędniczego „Z kozą” z Wyszonki Błonie, Zespołu kolędniczego „Herody” z Bogut – Pianek, Zespół „Niezapominajka” z Zarąb Kościelnych.  W klimat spotkania publiczność wprowadził Przemysław Moczulski, który wykonał kolędy na akordeonie oraz 9 – letnia Wiktoria Walska, która zagrała na skrzypcach. Pani Anna Puciło – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bogutach – Piankach wyrecytowała wiersz pt. „Herody” Sławomira Szewczyka. Liczną grupę wykonawców stanowiły zespoły szkolne: uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bogutach – Piankach,  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zawistach – Dworakach. Uroczystość uświetniły także dzieci i Śnieżynki z Tymianek – Buci „Z Gwiazdą” oraz  Pan Jacek Nowak "Z szopką" z Wąsosza.

Jak co roku najwięcej emocji i jednocześnie radości wśród starszej i młodszej publiczności budziły diabły, koza i „śmierć”, którzy płatali widzom zabawne figle. Na zakończenie Wieczoru wszyscy wykonawcy oraz publiczność wspólnie odśpiewali na scenie kolędę "Bóg się rodzi".

 

34. Spotkania Kolędnicze w Bogutach-Piankach 2019

 

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

Kontakt z urzędem:

Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej
ul. 3 Maja 68
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kancelaria:

tel. 29 645 71 00
fax: 29 645 71 01
email: 
starostwo@powiatostrowmaz.pl

Inspektor Ochrony Danych:
Sebastian Szolnoki
e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl

Wydarzenia w miesiącu

Kalendarium

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015