IV edycja konkursu pn. "Odnawialne Źródła Energii"

27.12.201816:01

wiodaceW dniu 18 grudnia 2018 roku w siedzibie Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, , ul. Rubinkowskiego 8 przeprowadzono IV edycję konkursu pn. „Odnawialne Źródła Energii” organizowanego dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, uczniów oddziałów gimnazjalnych w szkołach podstawowych, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego w ramach Centrum Ekologii i Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Ostrowskim.

Pan Grzegorz Jasionowski - Dyrektor Zespołu Szkól Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej wraz z Panem Adamem Brzózką - Naczelnikiem Wydziału Środowiska, Geologii i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej rozpoczęli konkurs od przywitania uczestników oraz opiekunów. W tegorocznej edycji udział wzięło 16 uczestników, którzy musieli wykazać się nie tylko wiedzą praktyczną, ale też samodzielnie wykonać >mikroinstalację fotowoltaiczną.

Celem konkursu było:

- zainteresowanie uczniów możliwościami wykorzystania i zastosowania odnawialnych  źródeł  energii,

- rozwijanie kreatywności młodzieży,

- umożliwienie uczniom sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie odnawialnych źródeł energii.

Komisja konkursowa powołana przez Pana Grzegorza Jasionowskiego - Dyrektora Zespołu Szkól Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej w osobach: Adam Brzózka -  Naczelnik Wydziału Środowiska, Geologii i Leśnictwa, Marta Jabłonka - pracownik Wydziału Środowiska, Geologii i Leśnictwa oraz nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, oceniła zadania praktyczne oraz sprawdziła testy teoretyczne i wyłoniła laureatów obu kategorii zajmujących miejsca  I, II i III.

Lista Finalistów w konkursie „OZE”- edycja IV:

• Szkoła Podstawowa

I. Gajewska Julia

II. Leszczyński Mikołaj

III. Kosowski Mateusz

• Szkoła Ponadgimnazjalna

I. Jarząbek Karol

II. Moczulski Wiktor

III. Łepik Przemysław

Na zakończenie Pan Adam Brzózka i Pan Grzegorz Jasionowski podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i wręczyli laureatom obu kategorii pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Ostrowskiego Pana Zbigniewa Chrupka w ramach Centrum Ekologii i Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Ostrowskim. Opiekunowie oraz pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz podziękowania za udział w konkursie.

Tekst i zdjęcia: Marta Jabłonka

miniatura