Spotkanie świąteczno - noworoczne Powiatu Ostrowskiego

21.12.201815:24

Łukasz

1W dniu 20 grudnia br. w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie świąteczno - noworoczne Powiatu Ostrowskiego.

Na zaproszenie Starosty Ostrowskiego Pana Zbigniewa Chrupka i Przewodniczącej Rady Powiatu Pani Doroty Subdy licznie przybyli zaproszeni goście: Proboszczowie Ostrowskich Parafii, Radni Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej, Wójtowie i Burmistrzowie z terenu powiatu ostrowskiego wraz z Przewodniczącymi Rad, prezesi i dyrektorzy instytucji z powiatu ostrowskiego, kierownicy powiatowych inspekcji, służb i straży, kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, kierownictwo Starostwa Powiatowego, sponsorzy XI Dożynek Powiatowych, a także przedstawiciele lokalnych mediów.
    Spotkanie rozpoczęła Pani Dorota Subda Przewodnicząca Rady Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej. Chwilę później harcerze na ręce Starosty Ostrowskiego Pana Zbigniewa Chrupka przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, będące symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei.

Następnie w świąteczny nastrój wprowadziła gości młodzież z Liceum im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, która pod kierownictwem Pani Agnieszki Radomskiej i Pani Anny Rawa - Sadowskiej oraz Ks. Andrzeja Łady, który zadbał o oprawę muzyczną uroczystości,  zaprezentowała najpiękniejsze polskie kolędy.

Po występie młodzieży głos zabrał Starosta Ostrowski. Przywitał licznie przybyłych gości, życząc Wszystkim zebranym radosnych, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2019 Roku.

Do zebranych Słowo Boże skierował Ksiądz Kan. Jacek Schneider, a rozpoczął je słowami pięknej i wzruszającej kolędy: „Nie było miejsca dla Ciebie”. Po wspólnej modlitwie i kolędowaniu  wszyscy obecni złożyli sobie wzajemnie życzenia, dzieląc się opłatkiem.

Następnie goście zasiedli do stołów, aby skosztować wigilijnych potraw.
    Na zakończenie goście otrzymali świąteczne upominki przygotowane przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Zuzeli wraz z najlepszymi życzeniami świąteczno – noworocznymi od Dyrekcji i nauczycieli Ośrodka.

Opracowała: Agnieszka Nowacka

miniatura