WYSTAWA GRZYBÓW 2018 - podsumowanie

08.10.201813:47

wiodace Od 25 do 28 września br. w siedzibie PSSE w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Sikorskiego 3 czynna była WYSTAWA GRZYBÓW, którą zorganizowała PSSE w Ostrowi Maz razem
z partnerami: Nadleśnictwem Ostrów Mazowiecka, Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Ostrowski oraz Polskim Towarzystwem Oświaty Zdrowotnej Oddziałem Terenowym w Ostrowi Mazowieckiej.

Wystawa miała na celu zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych tematyką bezpiecznego grzybobrania i chyba cel ten został przez organizatorów osiągnięty, ponieważ w czasie tych czterech dni wystawę grzybów zwiedziło ok. 1040 osób. Część osób zwiedziło Wystawę Grzybów 2018 indywidualnie, inni w 40 grupach zorganizowanych. Grupy/ klasy zorganizowane to uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, LO w Ostrowi Mazowieckiej, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej,  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Ostrowi Mazowieckiej, Szkoły Podstawowej w Starym Lubiejewie, Szkoły Podstawowej w Nowej Osuchowej, Zespołu Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie; podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej oraz dzieci w wieku przedszkolnym z trzech miejskich przedszkoli:  Nr 1, Nr 2 i Nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej.

Oprócz grzybów kapeluszowych wszyscy zwiedzający mogli poznać także grzyby powodujące różnorodne wady drewna - co ma także wymiar gospodarczy- na części ekspozycji, którą przygotowało Nadleśnictwo oraz dowiedzieć się tego, w jaki sposób można chronić się przed ukąszeniem kleszcza, by uniknąć zachorowania na choroby odkleszczowe- boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu.

Zwiedzającym wystawę przekazywano materiały informacyjne oraz gadżety nt. grzybów i bezpiecznego grzybobrania, które przygotowane zostały przez Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka,  Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Ostrowi Mazowieckiej i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrowi Mazowieckiej.

Informacja: Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej

miniatura