Herb Powiatu Ostrowskiego

JESIENNA AKCJA SZECZPIENIA LISÓW

07.09.201810:05

1Starosta Ostrowski informuje, że w dniach 15 września – 26 września 2018 roku m.in. na terenie powiatu ostrowskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja będzie prowadzona  przy użyciu samolotów (20 dawek na 1 km2). Szczepionki będą zrzucane nie tylko nad lasami, ale również nad pozostałymi terenami zielonymi, takimi jak pola czy łąki z pominięciem akwenów wodnych i terenów zabudowanych.

Przynęta, zawierająca szczepionkę dla lisów, ma postać zielono-brązowego krążka o intensywnym zapachu ryby. Sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka. Natomiast w przypadku otwarcia kapsułki, należy niezwłocznie skontaktować się lekarzem medycyny informując go o tym fakcie.

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa o niepodnoszenie szczepionek z ziemi. Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu. Należy pamiętać o tym, że „zapach ludzki” pozostawiony na przynęcie sprawia, że staje się ona nieatrakcyjna dla lisa.

Uwaga! Przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone (lasy, pola, łąki).

 

 

 

Opracowała: Milena Waracka

 

2

3

4

Kontakt z urzędem:

Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej
ul. 3 Maja 68
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kancelaria:

tel. 29 645 71 00
fax: 29 645 71 01
email: 
starostwo@powiatostrowmaz.pl

Inspektor Ochrony Danych:
Sebastian Szolnoki
Zastępca Inspektora Ochrony Danych
Michał Mrówka
e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl

Wydarzenia w miesiącu

Kalendarium

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015