Recytowali dla "Niepodległej"

01.06.201812:04

IMG_155628 maja w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce odbyła się VII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Młode Talenty 2018”pod patronem Starosty Powiatu Zbigniewa Kamińskiego i Wójta Gminy Andrzejewo Michała Rutkowskiego.

W tym roku przewodnim tematem konkursu było 100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę – „Niepodległa w naszych sercach”. Patriotyczne wiersze polskich poetów zaprezentowali uczniowie z 11 szkół. Komisja pod przewodnictwem  Jolanty Andruszkiewicz – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej wyróżniła:

W kat. kl. 0-III

1.miejsce Emilia Groszyk - Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie,

2. Bolesław Wyszomirski - Szkoła podstawowa w Andrzejewie,

3.  Oliwia Sokołowska - Publiczna Szkoła w Jasienicy,

W kat. kl.  IV-V

1. Oliwia Nietubyć  - Szkoła Podstawowa w Andrzejewie,
  2. Amelia Wojciechowicz  - Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie, Julia Kamińska -  Szkoła Podstawowa w Starej Ruskołęce,
  3. Julia Kowalczyk -  Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie,

W kat. VI – VII

1.  Katarzyna Godlewska – Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie,
  2. Weronika Skłodowska – Szkoła Podstawowa w Szulborzu Wielkim, Krystian Krasiński – Publiczna Szkoła Podstawowa w Jasienicy,
  3. Róża Dziak – Publiczna Szkoła Podstawowa w Zarębach Kościelnych, Julia Lewandowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Ugniewie.

Konkurs stał na wysokim poziomie, wszyscy uczestnicy otrzymali książki o tematyce patriotycznej i pokazującej piękno polskiej ziemi. Sponsorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Ostrowi  Mazowieckiej i Gmina Andrzejewo.

Tekst/Foto  -  p. Wioletta Wajszczyk