Powiatowe eliminacje do II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej w ramach Powiatowych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości

16.04.201815:02

2 wiodaceW dniu 15 kwietnia 2018 r. w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się powiatowe eliminacje do II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej w ramach Powiatowych Obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości.

Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej został powołany w październiku 2016 r.
Idea Festiwalu nawiązuje do niezapomnianej roli, jaką odegrały Legiony Polskie w dziejach naszego narodu. Pieśni legionowe towarzyszące tamtym wydarzeniom i ich ponadczasowe walory artystyczne w pełni zasługują aby w ciekawy sposób i na nowo zaprezentować je współcześnie. Celem Festiwalu jest pielęgnowanie i upowszechnianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych tradycji legionowej oraz historii Polski w twórczości artystycznej.

Powiatowe eliminacje otworzył Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński, który serdecznie przywitał wszystkich przybyłych gości. Młodym wykonawcom życzył udanych występów.

W przeglądzie udział wzięło piętnastu uczestników, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjalnych, którzy zaprezentowali swoje talenty wokalne.

Uczestników Konkursu oceniało jury w składzie:

Pani Magdalena Tunkiewicz - Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także Wydziału Filologicznego w Słupsku. Współtwórczyni i wykonawczyni wielu programów muzycznych o różnorodnej tematyce. Koncertuje na scenach krajowych i zagranicznych.
Poza działalnością koncertową jest również pedagogiem śpiewu solowego.

Pan Wojciech Bardowski - uczestnik i laureat wielu festiwali wokalnych w kraju i za granicą. Zdobywca prestiżowych nagród i wyróżnień. Autor i wykonawca wielu projektów muzycznych.  Pomysłodawca i Dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej.

Po zaprezentowaniu się wszystkich wokalistów przybyli goście wysłuchali Koncertu pt. "Niepodległej - ballady i pieśni" w wykonaniu Magdaleny Tunkiewicz i Wojciecha Bardowskiego.

Jury wyłoniło laureatów:

I miejsce – Karolina Czarkowska z utworem pt. „ Białe Róże”

II miejsce – Aleksandra Wojtkowska z utworem pt. „Maki”

III miejsce -  Wiktoria Bogdan z utworem pt. „Legun na wojence”

Wyróżnienie przyznano Albertowi Napiórkowskiemu za wykonanie utworu pt. „ O mój rozmarynie”, Jadwidze Danelczyk za utwór pt. „Świat cały śpi spokojnie” oraz Wiktorii Wasilewskiej za utwór pt. „Przybyli ułani pod okienko”.

Starosta Ostrowski wszystkim uczestnikom wręczył podziękowania za udział w powiatowych eliminacjach, zaś laureatom i wyróżnionym uczestnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali zakwalifikowani do II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Legionowej, który odbędzie się w Zielonce.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Opracowała: Agnieszka Nowacka

miniatura