Gala Podsumowująca „Plebiscyt SPORTOWIEC ROKU 2017 w regionie”

13.02.201814:39

wiodace (Custom)8 lutego br. w pensjonacie ,,Wioletta” w Ostrołęce odbyła się Gala Podsumowująca „Plebiscyt SPORTOWIEC ROKU 2017 w regionie” zorganizowany po raz kolejny przez wydawcę dziennika "Moja Ostrołęka", firma PRO-NET Krzysztof Chojnowski z siedzibą w Ostrołęce. Plebiscyt prowadzony był na łamach portali: Moja-Ostroleka.pl, Ostrowmaz24.pl, Makow24.pl i Przasnysz.eu, przy patronackim udziale Telewizji Kablowej Esprit i portalu Goal.pl. Nominowani do tytułu Najlepszego Sportowca Roku 2017 byli zawodnicy, którzy w mijającym roku zdobywali medale na imprezach rangi europejskiej, oraz krajowej lub stali się czołowymi zawodnikami swoich zespołów.

Jednym z patronów i jednocześnie członkiem Kapituły Plebiscytu był Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński.

Kapituła Plebiscytu przyznała wyróżnienia w następujących kategoriach: Sportowiec Roku 2017, Sportowe Odkrycie Roku 2017, Działacz Roku 2017, Drużyna Roku 2017, Trener Roku 2017, Organizator Imprezy Roku 2017, Animator Sportu Roku 2017.

I miejsce w Powiecie Ostrowskim zajęła Zofia Sobotka zawodniczka Brokowskiego Klubu Karate Kyokushin, która uplasowała się na 6. miejscu w „Plebiscycie  SPORTOWIEC ROKU 2017 w regionie”, otrzymując 702 głosy internautów. II miejsce zdobyła Magda Baczewska podopieczna Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin, która w Plebiscycie zajęła 7. miejsce otrzymując 676 głosy.  III miejsce zajęła Justyna Kazanowska zawodniczka Klubu Sportowego Ostrovia Ostrów Mazowiecka, zdobywając 131 głosów, co dało jej 13. miejsce w Plebiscycie.

Zakup nagród rzeczowych dla Laureatów Plebiscytu współfinansowało Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Starosta Ostrowski w ramach udziału w Kapitule Plebiscytu przyznał Nagrodę Specjalną za wybitne osiągnięcia sportowe Zbigniewowi Wójcickiemu – prezesowi Brokowskiego Klubu Karate KYOKUSHINKAI. List gratulacyjny Starosty Ostrowskiego dla trenera Klubu, za wielkie zaangażowanie w pracę z młodzieżą oraz propagowanie wśród młodych zdrowego współzawodnictwa sportowego, wręczyła Pani Adriana Rukat Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu.

Opracowała: Marzena Siwek

Zdjęcia: Portal internetowy OstrowMaz24