POSIEDZENIE OSTROWSKIEGO POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO 2018

06.02.201812:38

Zdjecie naglowkowe (Custom)

W dniu 26 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się Posiedzenie Ostrowskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Posiedzeniu przewodniczył Pan Zbigniew Kamiński Starosta Ostrowski – Szef Ostrowskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie poświęcone było głównie omówieniu i przyjęciu założeń do planu pracy Zespołu na rok 2018 oraz przyjęciu tego planu do realizacji.

Zgodnie z przyjętymi założeniami, główny nacisk w 2018 roku zostanie położony na przeprowadzenie ćwiczeń Zespołu. W pierwszym półroczu będzie to ćwiczenie gaśnicze pożaru dużego kompleksu leśnego z elementami ratownictwa. W drugim półroczu będzie to dwudniowe ćwiczenie obronne pk. „OSTROVA 2018”. W ćwiczeniu tym udział wezmą wszystkie podzespoły zespolonej i niezespolonej administracji powiatowej, gminnej i wojewódzkiej. W ćwiczeniach tych udział wezmą wszystkie formacje wojskowe stacjonujące na terenie powiatu ostrowskiego.

Stałym punktem posiedzenia jest szkolenie Kadry Kierowniczej Ostrowskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które przeprowadził Pan Józef Marek Jastrzębski – Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Tematem szkolenia była współpraca systemu zarządzania kryzysowego z jednostkami wojskowymi w sytuacjach kryzysowych oraz zasady funkcjonowania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Poniżej fotorelacja z posiedzenia Zespołu.

tekst: Justyna Tyszka

zdjęcia: Milena Waracka”