Herb Powiatu Ostrowskiego

POSIEDZENIE OSTROWSKIEGO POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO 2018

06.02.201812:38

Zdjecie naglowkowe (Custom)

W dniu 26 stycznia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się Posiedzenie Ostrowskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

Posiedzeniu przewodniczył Pan Zbigniew Kamiński Starosta Ostrowski – Szef Ostrowskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Posiedzenie poświęcone było głównie omówieniu i przyjęciu założeń do planu pracy Zespołu na rok 2018 oraz przyjęciu tego planu do realizacji.

Zgodnie z przyjętymi założeniami, główny nacisk w 2018 roku zostanie położony na przeprowadzenie ćwiczeń Zespołu. W pierwszym półroczu będzie to ćwiczenie gaśnicze pożaru dużego kompleksu leśnego z elementami ratownictwa. W drugim półroczu będzie to dwudniowe ćwiczenie obronne pk. „OSTROVA 2018”. W ćwiczeniu tym udział wezmą wszystkie podzespoły zespolonej i niezespolonej administracji powiatowej, gminnej i wojewódzkiej. W ćwiczeniach tych udział wezmą wszystkie formacje wojskowe stacjonujące na terenie powiatu ostrowskiego.

Stałym punktem posiedzenia jest szkolenie Kadry Kierowniczej Ostrowskiego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które przeprowadził Pan Józef Marek Jastrzębski – Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Tematem szkolenia była współpraca systemu zarządzania kryzysowego z jednostkami wojskowymi w sytuacjach kryzysowych oraz zasady funkcjonowania Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Poniżej fotorelacja z posiedzenia Zespołu.

 

 

tekst: Justyna Tyszka

zdjęcia: Milena Waracka”

 

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

miniatura

Kontakt z urzędem:

Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej
ul. 3 Maja 68
07-300 Ostrów Mazowiecka

Kancelaria:

tel. 29 645 71 00
fax: 29 645 71 01
email: 
starostwo@powiatostrowmaz.pl

Inspektor Ochrony Danych:
Michał Mrówka
e-mail: starostwo@powiatostrowmaz.pl

Wydarzenia w miesiącu

Kalendarium

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015