17. miejsce Powiatu Ostrowskiego w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów

26.01.201815:40

W roku 2017 roku Powiat Ostrowski kontynuował udział w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich.  W swojej kategorii, tj.: powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, Powiat Ostrowski uplasował  się na 17. pozycji, uzyskując 32720 pkt.

Ogólnopolski Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich jednostek samorządu terytorialnego i obejmuje 6 kategorii:

• powiaty do 60 tys. mieszkańców,
  • powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców,
  • powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców,
  • miasta na prawach powiatu,
  • gminy miejskie i miejsko-wiejskie,
  • gminy wiejskie.

Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów uszeregowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, promocja rozwiązań  z zakresu edukacji, kultury i sportu, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia  i pomocy społecznej, wspierania działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Lista laureatów w podziale na poszczególne szczeble jednostek samorządu terytorialnego:

opracowała: Agnieszka Nowacka

Iwona Hećko-Umińska