Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat na terenie powiatu ostrowskiego

24.01.201814:20

Na prośbę LUX MED Diagnostyka, Region Mammografia w Gdyni informujemy o możliwości wykonania badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50 – 69 lat.
Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Na badanie można zgłosić się w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć  ubezpieczone Panie  w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie:

•  w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii,
  • lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie ( rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 ) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Badania mammograficzne w mammobusie  w miesiącu lutym br. odbędą się
w następujących miejscowościach:

• 1-2,5-6 lutego 2018 r. w  Ostrowi Mazowieckiej na Placu przy Ratuszu Miejskim, ul. 3 Maja 66,
  • 1 lutego 2018 r. w Wąsewie przy Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji,  ul. Armii Krajowej 6,
  • 1 lutego 2018 r. w Zarębach Kościelnych przy Ośrodku Zdrowia,  ul. Kowalska 16A,
  • 1 lutego 2018 r. w Starym Lubotyniu przy Gimnazjum, Stary Lubotyń 7,
  • 2 lutego 2018 r. przy Urzędzie Gminy w Andrzejewie, ul. Warszawska 36,
  • 3 lutego 2018 r. w Szulborzu Wielkim przy Urzędzie Gminy, ul. Romantyczna 2,
  • 5 lutego 2018 r. w  Nurze przy Urzędzie Gminy, Rynek,
  • 6-7 lutego 2018 r. w Małkini Górnej przy Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Przedszkolna 3

Przed badaniem wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Ponieważ istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, prosimy o przyniesienie na badanie klisz i wyników poprzednich mammografii.

Opracowano na podstawie informacji otrzymanej od:

Anny Niemirskiej

Specjalisty ds. Marketingu i PR