Kampania społeczna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

05.01.201812:17

20180105 DSC04575

W celu szerokiego promowania zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży powiatu ostrowskiego, 11 stycznia 2018 r. w godzinach 9:30 – 13:30 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej ul. Leśna 15 zostanie zorganizowana impreza w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Udział w niej weźmie około 350 uczniów z klas IV-VII Szkoły Podstawowej i II-III Gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy wezmą udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pierwszy panel przeprowadzą pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce i będzie to nauka jazdy po torze rowerowym. Drugi panel zostanie zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowi Mazowieckiej i będzie to omówienie tematyki zawartej w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”. Trzeci panel, który przeprowadzi Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej będzie polegał na omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane zestawy BRD, które będą wręczone na zakończenie spotkania promującego Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.

Opracowała: Justyna Tyszka

Michał Mrówka