Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin

14.12.201710:27

W dniu 18 listopada 2017 r. w Broku odbył się IX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin – sport, edukacja, wychowanie.

Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik. Turniej karate zorganizowany przez Brokowski Klub Karate Kyokushin adresowany był do dzieci i młodzieży. Najmłodsi wojownicy mieli osiem lat, a najstarsi piętnaście. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach tj. kata (układ technik) oraz kumite (walka) semi kontakt.

Wszystkie walki turniejowe odbywały się z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Walki finałowe zostały przeprowadzone przy wykorzystaniu efektów świetlnych i dźwiękowych. Młodzi adepci sztuki walki mogli się poczuć jak na prawdziwej gali sportów walki. Zwycięzcy poszczególnych kategorii oraz zawodnicy zajmujący drugie i trzecie miejsca zostali udekorowani tematycznymi pucharami, medalami i dyplomami.

Turniej Karate w Broku wśród wielu sympatyków sportu, rodziców, trenerów został okrzyknięty wspaniałym i wyjątkowym wydarzeniem sportowym, z czego ogromnie się cieszymy.

Turniej w takim wydaniu i w takiej oprawie odbył się dzięki środkom finansowym pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

IX Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin – sport, edukacja, wychowanie, wsparli również: Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Urząd Gminy w Broku, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, Firma Sławbud oraz restauracja „Pod Rybką”
w Broku. W sprawnym przebiegu turnieju dużą rolę odegrała grupa młodych wolontariuszy z ZPPO w Broku.

W turnieju zorganizowanym przez Brokowski Klub Karate Kyokushinkai wzięło udział 140 zawodników z 14 klubów z Polski. Sędzią głównym zawodów był Prezes Brokowskiego Klubu Karate Kyokushin, Sensei Zbigniew Wójcicki.

Wyniki zawodników Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai:

Konkurencja kata:

III miejsce Scarlett Równa