Kolejna inwestycja powiatowa pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2638W Kuskowizna – Stare Kaczkowo” zakończona

08.12.201716:09

Zdjecie wiodace (Custom)

W końcu listopada b.r. zakończyła się realizacja inwestycji pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2638W Kuskowizna – Stare Kaczkowo”.

Koszt zadania wyniósł 1 357 987,13 złotych. Na realizację zadania Powiat Ostrowski pozyskał dotację w wysokości 167 129,60 złotych z budżetu Województwa Mazowieckiego  w ramach środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.

Powyższe zadanie współfinansowały także Gmina Ostrów Mazowiecka oraz Gmina Brok, które ze swoich budżetów udzieliły pomocy finansowej Powiatowi Ostrowskiemu na realizację w/w inwestycji w wysokości odpowiednio: Gmina Ostrów Mazowiecka: 149 000,00 złotych, Gmina Brok: 250 000,00 złotych.

W ramach inwestycji przebudowano drogę na długości 2888,00 mb. Długość przebudowywanego odcinka na terenie Gminy Brok wyniosła 2171 mb, a na terenie Gminy Ostrów Mazowiecka  - 717 mb.  Szerokość jezdni wynosi obecnie 5,5 mb. Pobocza o szer. 1 mb, wykonano z kruszywa łamanego. W ramach zadania wykonano także zjazdy indywidualne oraz publiczne z betonu asfaltowego i kruszywa łamanego. Całość prac zrealizowała firma Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o. o. z Ostrowi Mazowieckiej.

Opracował: Robert Kwiatkowski

miniatura