Rajd rowerowy w związku z Powiatowymi Obchodami Narodowego Święta Niepodległości

13.11.201711:30

DSC_0001Z inicjatywy Starosty Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego w dniu  11 listopada br. odbył się Rajd w związku z Powiatowymi Obchodami Narodowego Święta Niepodległości na trasie Ostrów Mazowiecka – Małkinia – Brok – Komorowo - Ostrów Mazowiecka. Celem Rajdu było uczczenie Święta Dnia Niepodległości, odwiedzenie miejsc Pamięci Narodowej na terenie Powiatu, kształtowanie postaw patriotycznych oraz propagowanie turystyki rowerowej.

W Rajdzie wystartowało 23. uczestników, a wśród nich samorządowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy i osoby prywatne, pasjonaci ,,dwóch kółek”.

Uczestnicy wystartowali sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, udając się do Małkini, gdzie przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego  delegacja rowerzystów na czele ze Starostą Ostrowskim zapaliła znicz. Symboliczny znicz cykliści zapalili także w Broku oraz w Komorowie.

Na zakończenie na rowerzystów czekała gorąca grochówka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wytrwałość i wspólnie mile spędzony czas.

Opracowała: Monika Szwarc

miniatura