Zakończono budowę chodnika w miejscowości Nur

08.11.201709:48

Chodnik w Nurze - 1W październiku br. zakończyła się realizacja zadania pod nazwą: „Budowa chodnika w m. Nur ul. Brokowska w ciągu drogi powiatowej nr 2627W”.

Wybudowano 988,39 metrów bieżących chodnika wraz z poszerzeniem jezdni, wykonaniem zjazdów w istniejącym pasie drogowym, a także oznakowaniem pionowym. Zbudowany chodnik ma zmienną szerokość: od 1,4 metra bieżącego do 2 metrów bieżących.

Przeniesienie ruchu pieszych na chodnik miało na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu (zwłaszcza pieszych) przy jednoczesnym zachowaniu jego płynności i swobody w odniesieniu do pojazdów.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 471 276,79 złotych. Pomocy finansowej na przedmiotowe zadanie udzieliła Gmina Nur w wysokości połowy kosztów jego realizacji.

Opracował: Robert Kwiatkowski

Chodnik w Nurze- 4