Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński Laureatem Nagrody ,,Pasjonat Sportowej Polski 2017”

26.10.201710:59

1 (wiodace)

W dniu 25 października br. podczas uroczystej Gali Sportowa Polska, która odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński odebrał nagrodę w kategorii ,,Pasjonat Sportowej Polski 2017” za szczególne zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. NAGRODA PASJONAT SPORTOWEJ POLSKIprzyznawana jest przez Klub Sportowa Polska w ramach programu budujemy „Sportową Polskę”.

Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński pełni funkcje Przewodniczącego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego i Prezesa Stowarzyszenia ,,Bezpieczny Powiat Ostrowski”. Został odznaczony za swoje zaangażowanie w rozwój sportu m.in. Medalem Szkolnego Związku Sportowego Zarządu Głównego i Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Pod patronatem Starosty odbywa się wiele wydarzeń sportowych: Powiatowy Sportowy Rok Szkolny, Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Ostrowskiego, Otwarte Mistrzostwa Powiatu w Szachach, Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego, a także rajdy rowerowe po powiecie ostrowskim. Do sukcesów Zbigniewa Kamińskiego należy również budowa powiatowej hali sportowej, budowa boisk wielofunkcyjnych w ramach programu ,,Moje Boisko-Orlik 2012” przy szkołach ponadgimnazjalnych w Ostrowi Mazowieckiej, boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej w Zuzeli.
   Rok temu w ramach programu budujemy ,,Sportową Polskę” Pan Zbigniew Kamiński odebrał nagrodę w kategorii Inwestor na Medal 2016 w Konkursie ,,Budowniczy Polskiego Sportu” za zaangażowanie Powiatu w rozwój bazy sportowej województwa mazowieckiego, rozwój sportu i rekreacji wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem inicjatywy budowy sali gimnastycznej przy Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

Opracowała: Monika Szwarc

miniatura