Konferencja pn. ,,Problematyka doradztwa zawodowego jako istotny czynnik motywujący uczniów do nauki we współczesnej edukacji"

25.10.201716:08

wiodace

23 października br. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się konferencja pedagogiczna pn. ,,Problematyka doradztwa zawodowego jako istotny czynnik motywujący uczniów do nauki we współczesnej edukacji", nad którą honorowy patronat sprawował Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński. Organizatorem konferencji byli: Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku.

Główny cel konferencji dotyczył ukazania praktycznych sposobów realizacji treści kształcenia z zakresu doradztwa zawodowego, które wynikają z reformy systemu oświaty.
Na program konferencji złożyły się następujące referaty konferencyjne: "Problemy doradztwa zawodowego edukacji w Polsce", "Organizacja doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych i branżowych we współczesnym systemie edukacji", "Skuteczne metody i formy pracy z uczniem stosowane na zajęciach z doradztwa zawodowego" oraz "Problematyka efektywnego kształcenia doradców zawodowych jako strategiczne wyzwanie dla szkolnictwa w Polsce".

Uczestnikom spotkania czas umilił występ artystyczny uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.

Opracowała: Monika Szwarc

miniatura