Powiatowe Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017

23.06.201708:37

35W dniu 20 czerwca br. w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się Powiatowe Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017, na którym podsumowano zmagania uczniów w ramach XVIII Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych oraz XIX Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2016/2017.

Gospodarz tegorocznej uroczystości Pan Grzegorz Jasionowski – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej przywitał przybyłych gości. W swoim wystąpieniu podkreślił ogromne znaczenie sportu szkolnego i szeroko rozumianej kultury fizycznej wśród młodzieży. Laureatom pogratulował wspaniałych osiągnięć i sportowej postawy, a nauczycielom wychowania fizycznego podziękował za zaangażowanie w przygotowanie młodych i zdolnych sportowców do rywalizacji.

Następnie głos zabrał Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński, który zaznaczył jak wielu młodych i zdolnych sportowców jest w powiecie ostrowskim. Podziękował także wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację zawodów przede wszystkim ich Koordynatorom: Agacie i Andrzejowi Rostkowskim oraz nauczycielom wychowania fizycznego i młodzieży, bez której Olimpiada i Igrzyska nie miałaby miejsca.

Podsumowanie całorocznej rywalizacji sportowej przedstawili Koordynatorzy XVIII Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych oraz XIX Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych: Pani Agata Rostkowska oraz Pan Andrzej Rostkowski.

Zwycięskie szkoły w klasyfikacji generalnej zostały nagrodzone okazałymi pucharami oraz okolicznościowymi dyplomami. Ponadto Starosta wraz z Wicestarostą Panią Urszulą Wołosiewicz wręczyli statuetki wraz z dyplomami najlepszym zawodnikom i zawodniczkom w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz najlepszym sportowcom w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, nagradzając ich sportową postawę i dobre wyniki.

Zarząd Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej uchwałą Nr 298/107/2017 z dnia 19 kwietnia 2017 r. przyznał nagrody finansowe i wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych za osiągnięcia sportowe w 2016 r. dla zawodników z terenu powiatu ostrowskiego. Nagrody i wyróżnienia wręczył Starosta Ostrowski.

Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów ,,Rubinka”.

Klasyfikacja generalna szkół ponadgimnazjalnych w ramach XVIII Powiatowej Olimpiady Szkół Ponadgimnazjalnych 2016/2017

1. Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej – 925 pkt.
  2. ​Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej – 817 pkt.
  3. Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej – 713 pkt.
  4. Zespół Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej – 488 pkt.
  5. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie – 486 pkt.

Klasyfikacja Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w ramach XIX Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2016/2017

Szkoły Podstawowe:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych – 574 pkt.
  2. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nurze – 549 pkt.
  3. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej – 500 pkt.
  4. Szkoła Podstawowa w Prostyni – 315 pkt.
  5. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu – 270 pkt.

Szkoły Gimnazjalne:

1. Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Małkini Górnej- 625 pkt.
  2. Gminne Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Andrzejewie – 520 pkt
  3. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych – 410 pkt.
  4. Gimnazjum Publiczne Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej – 313 pkt.
  5. Publiczne Gimnazjum w Broku – 270 pkt.

Najlepszy zawodnik i zawodniczka w XVIII Powiatowej Olimpiadzie:

• Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej:

- Ilona Kempisty

- Krzysztof Krawczyk

• Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej :

- Oliwia Oczechowska

- Michał Grabowski

• Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej :

- Ada Dawidowska

- Piotr Wilk

• Zespół Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej :

– Natalia Rybakiewicz