Budowa chodnika w m. Nur ul. Brokowska w ciągu drogi powiatowej nr 2627W

06.06.201711:30

16 maja br. Powiat Ostrowski zawarł umowę na wykonanie zadania pod nazwą: „Budowa chodnika w m. Nur ul. Brokowska w ciągu drogi powiatowej nr 2627W”. Wykonawcą zadania jest Firma Transportowo-Usługowa Mirosław Przesmycki z Małkini Górnej.

Prace obejmą budowę 988,39 metrów bieżących chodnika. W ramach budowy zostanie zrealizowane poszerzenie jezdni, wykonanie zjazdów w istniejącym pasie drogowym, wykonanie oznakowania pionowego oraz wykonanie chodnika o szerokości zmiennej od 1,4 metra bieżącego do 2 metrów bieżących. Chodnik zostanie zbudowany z kostki betonowej czerwonej, a zjazdy z kostki betonowej szarej.

Przedmiotowa  inwestycja spowoduje usprawnienie ruchu na  drodze  powiatowej – ulicy Brokowskiej w m. Nur poprzez oddzielenie ruchu pieszych od ruchu pojazdów. Przeniesienie ruchu pieszych na chodnik zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu przy jednoczesnym zachowaniu jego płynności i swobody w odniesieniu do pojazdów.

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 449 190,91 złotych. Pomocy finansowej na przedmiotowe zadanie udzieliła Gmina Nur. Prace mają zakończyć się do 29 września 2017 roku.

Opracował: Robert Kwiatkowski