VI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Młode Talenty 2017”

29.05.201715:25

DSCN794424 maja br. w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Młode Talenty” pod hasłem „Zakochaj się w czytaniu”.

Celem konkursu było:

- rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
- popularyzacja literatury pięknej,
- doskonalenie umiejętności recytatorskich,
- rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci,
- pielęgnowanie wartości estetycznych  języka ojczystego,
- poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych utworów literacko- poetyckich.

Do Konkursu przystąpiło 36 uczestników z 11 szkół z terenu powiatu ostrowskiego. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński oraz Wójt Gminy Andrzejewo Pan Michał Rutkowski.

Przed przystapieniem do Konkursu Pan Dyrektor Arkadiusz Przeździecki poinformował o ufundowaniu nagród przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. Podczas trwania Konkursu umieszczony został w widocznym miejscu promocyjny rollup Powiatu Ostrowskiego. Koordynatorem przedsięwziecia była Pani Wioletta Wajszczyk.

Zwycięzcom Konkursu dyplomy i nagrody książkowe wręczyli: Sekretarz Gminy Andrzejewo Pan Piotr Skłodowski oraz Dyrektor Szkoły Pan Arkadiusz Przeździecki.

Laureatom gratulujemy.

Na podstawie informacji przesłanej przez Dyrektora Szkoły Podstawowowej w Starej Ruskołęce