Rajd Rowerowy dla uczczenia pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego

16.05.201714:00

14 maja br. odbył się Rajd rowerowy dla uczczenia pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego organizatorem był Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński.

Uczestnicy wystartowali sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, a wśród nich: samorządowcy, nauczyciele, przedsiębiorcy i osoby prywatne, pasjonaci ,,dwóch kółek”. Patronat nad Rajdem objął Starosta Ostrowski.

Trasa przejazdu liczyła ok. 180 km i prowadziła przez następujące miejscowości: Wąsewo, Stary Lubotyń, Paproć Duża, Andrzejewo, Szulborze Wielkie, Nur, Małkinia Górna, Brok. Rajd zakończył się w Ostrowi Mazowieckiej przed budynkiem Starostwa Powiatowego.

Podczas Rajdu cykliści zatrzymali się w miejscach pamięci związanych z postacią Marszałka.  Przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Komorowie razem z delegacją Związku Piłsudczyków RP Oddział Ostrów Mazowiecka oraz przedstawicielami Dowództwa Garnizonu Komorowo zapalili znicze. Tutaj także płk Jerzy Trojanowski przybliżył postać Marszałka oraz przełomowe wydarzenia z nim związane. Natomiast Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński przedstawił najważniejsze przedsięwzięcia zaplanowane przez Starostwo w ramach Obchodów Roku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Powiecie Ostrowskim.

Symboliczny znicz cykliści oraz delegacja Związku Piłsudczyków RP zapalili także w Paproci Dużej przed kopcem żołnierzy poległych w walkach w 1920 roku. Również w Broku delegacja rowerzystów na czele ze Starostą Ostrowskim przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zapaliła znicz i oddała cześć Temu Wybitnemu Mężowi Stanu.

Podczas trasy był czas na odpoczynek i posiłek, który został przygotowany w Paproci Dużej oraz w Ośrodku ,,Binduga” w Broku.

Wszystkim uczestnikom Rajdu Starosta Ostrowski dziękuje za udział w przedsięwzięciu oraz za wspólnie spędzony czas.

Opracowała: Monika Szwarc