16. MIEJSCE POWIATU OSTROWSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU POWIATÓW

23.02.201713:27

W 2016 roku po raz kolejny Powiat Ostrowski wziął udział w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich.

Powiat Ostrowski spośród 152. powiatów biorących udział w Rankingu uplasował się na 16. pozycji, uzyskując 28775 pkt. w swojej kategorii, tj.: powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców.

Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego i obejmuje 6 kategorii:

• powiaty do 60 tys. mieszkańców;
  • powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców;
  • powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców;
  • miasta na prawach powiatu;
  • gminy miejskie i miejsko-wiejskie
  • gminy wiejskie.

Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów uszeregowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

opracowała: Agnieszka Nowacka