II Dni Honorowego Krwiodawstwa

14.12.201616:09

W sobotę, 3 grudnia 2016 r. w sali gimnastycznej ostrowskiego LO im. Mikołaja Kopernika odbyły się II Dni Honorowego Krwiodawstwa w Ostrowi Mazowieckiej.

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu krwiodawców z powiatu ostrowskiego  zrzeszonych w Powiatowym Klubie HDK PCK w Ostrowi Mazowieckiej oraz zaproszeni goście: Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński, Prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Ostrowi Mazowieckiej Grzegorz Feliga oraz jego Zastępca Anna Chorąży-Samsel, Dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Ostrowi Mazowieckiej Hanna Lebioda i Jadwiga Samsel - pracownik ostrowskiego  Oddziału Rejonowego PCK.

Spotkanie otworzyła Prezes Powiatowego Klubu HDK PCK w Ostrowi Mazowieckiej Milena Jaroszewska, która powitała gości i powiedziała o kilku wydarzeniach, które miały miejsce w minionym roku. Jednym z nich była zmiana na stanowisku prezesa klubu, gdyż  7 września Grzegorz Feliga, w związku z objęciem stanowiska Prezesa ostrowskiego Oddziału Rejonowego PCK i członka Rady Honorowych Krwiodawców Województwa Mazowieckiego zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Zgodnie ze statutem zarząd wybrał nowego prezesa, którym została, pełniąca dotychczas stanowisko wiceprezes klubu, Milena Jaroszewska.

Zmiany personalne to nie jedyne wydarzenia minionego roku – mówiła. Chciałabym poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z kilkoma ostrowskimi firmami  i instytucjami, które oferują rabaty na swoje usługi dla wszystkich zasłużonych dawców krwi, po okazaniu swojej legitymacji. Przedsiębiorstwa, do których warto zabrać legitymację  to: Dobry Masaż Grzegorz Szydło, ARIUH Dylewski, Rower-Serwis Ostrów Mazowiecka Rafał Charucki oraz miejska pływalnia. Mamy nadzieję, że jest to dopiero dobry początek.

Po życzeniach z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa wręczono odznaki zasłużonym honorowym dawcom krwi.

Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III stopnia :

1. Augustyniak Jarosław
  2. Nowacki Robert
  3. Samelska Paulina
  4. Suchcicki Mariusz

Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II stopnia :

1. Bączek Marcin
  2. Łukasik Janusz
  3. Suska Anna
  4. Śledziewski Grzegorz
  5. Śledziewski Mariusz
  6. Wysocki Daniel

Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia :

1. Feliga Grzegorz
  2. Gałązka Sławomir
  3. Jemielita Bogdan
  4. Rogaski Grzegorz
  5. Zawistowska Justyna

Następnie wręczono odznaczenia tym krwiodawcom, którzy oddali ponad 30, 40 i 50 litrów krwi – pamiątkowe statuetki otrzymali:

1. Gruszczyński Krzysztof
  2. Kessler Dariusz
  3. Kotarski Dariusz
  4. Kuzioła Jarosław
  5. Laskowski Adam
  6. Nagrodzki Arkadiusz
  7. Staniszewski Adam

Po wręczeniu odznaczeń i statuetek do krwiodawców zwrócił się Starosta Zbigniew Kamiński, który wspiera Klub od początku jego powstania. Wyraził radość, że krwiodawcy po kilkuletniej przerwie znów mogą spotykać się co roku i zapewnił, że Powiat zawsze będzie wspierał takie przedsięwzięcia. Złożył też życzenia wszystkim krwiodawcom z okazji zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych.

Następnie Grzegorz Feliga przypomniał krwiodawcom, jakie mają prawa i o czym warto pamiętać, choćby idąc do lekarza.

Na koniec oficjalnej części spotkania Marta Kowalczyk – dietetyk i trener personalny opowiedziała, jak się odżywiać i dbać o zdrowie, aby móc oddawać krew, a Remigiusz Danelczyk instruktor wokalny z Miejskiego Domu Kultury umilił nam czas śpiewem.

Ostatnim punktem spotkania był wspólny obiad.

Organizatorem uroczystości był Powiatowy Klub HDK PCK w Ostrowi Mazowieckiej, współorganizatorem PCK w Ostrowi Mazowieckiej.

Sponsorzy spotkania:

Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński