II edycja konkursu Odnawialne Źródła Energii

06.12.201616:13

W dniu 30 listopada 2016 roku w siedzibie  Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, ul. Rubinkowskiego 8 przeprowadzono II edycję konkursu Odnawialne Źródła energii organizowanym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego w ramach Centrum Ekologii i Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Ostrowskim.

Wszystkich uczestników konkursu przywitali: Pani Urszula Wołosiewicz  Wicestarosta Powiatu Ostrowskiego i Pan Grzegorz Jasionowski Dyrektor Zespołu Szkól Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

Celem konkursu było:

- zainteresowanie uczniów możliwościami wykorzystania i zastosowania odnawialnych  źródeł  energii,

- rozwijanie kreatywności młodzieży,

- umożliwienie uczniom sprawdzenie swojej wiedzy.

Na konkurs II edycji Odnawialne Źródła Energii wpłynęło 42  prace w kategoriach:

• 37 prac plastycznych,
  • 2 prace fotograficzne,
  • 3 prace techniczne

Konkurs przeprowadzony był dwuetapowo polegający na:

-  samodzielnym rozwiązaniu zadań w szkole rodzimej,

- etap drugi na rozwiązywaniu zadań konkursowych: część I – test, część II – samodzielne wykonanie zadania praktycznego w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Komisja konkursowa powołana przez Wicestarostę Powiatu Ostrowskiego Panią Urszulę Wołosiewicz w osobach: Pan Adam Brzózka Naczelnik Wydziału Środowiska, Geologii i Leśnictwa, Teresa Piórkowska i Łukasz Bieniek pracownicy Starostwa,  oceniła zadania praktyczne oraz prace, które wpłynęły na konkurs w poszczególnych kategoriach        i wyłoniła zwycięzców zajmujących miejsca  I, II, III oraz wyróżnienia.

Na zakończenie konkursu Pani Urszula Wołosiewicz i Pan Grzegorz Jasionowski podziękowali wszystkim uczestnikom za udział i wręczyli nagrody wygranym ufundowane przez Starostę Ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego w ramach Centrum Ekologii                   i Zrównoważonego Rozwoju oraz dyplomy i drobne upominki dla pozostałych uczestników wręczone przez Wicestarostę Urszulę Wołosiewicz.

Tekst i zdjęcia: Teresa Piórkowska

02030405060708