XIV Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych

02.12.201614:36

W dniu 22 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie odbył się XIV Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem Przeglądu był Zespół Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie, patronat nad nim sprawował Pan Zbigniew Kamiński – Starosta Ostrowski, patronat honorowy – J.E. Ks. Bp dr Janusz Stepnowski, a patronat medialny – Diecezjalne Radio Nadzieja, Głos Katolicki i Tygodnik Diecezji Łomżyńskiej.

Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Kromka Chleba”, a jej mottem było „warto być dobrym”. Słowa te nawiązują do ustanowionego przez Papieża Franciszka Roku Miłosierdzia Bożego. Papież wielokrotnie mówił o miłosierdziu Bożym, o jego faktycznym przeżywaniu. Przysłowiowa „kromka chleba”, podarowana bliźniemu, jak również wszystkie uczynki miłosierne, przez które przychodzimy z pomocą drugiemu człowiekowi w jego potrzebach, są dziełami miłości. Jednym z  założeń Przeglądu jest także prezentacja na scenie umiejętności aktorskich dzieci specjalnej troski.
    W przeglądzie zaprezentowali się wychowankowie i podopieczni z jedenastu placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Czarni, Środowiskowego Domu Samopomocy w Ostrowi Mazowieckiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Stoku Lackim, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim, Środowiskowego Domu Samopomocy w Czarnowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Grajewie, Miejskiego Przedszkola Nr 3 (grupa integracyjna) w Ostrowi Mazowieckiej, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie.
   Wszystkie występujące zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki, a wszyscy uczestnicy znaczki okolicznościowe, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. Młodzi aktorzy otrzymali także breloczki, długopisy i słodycze ufundowane przez sponsorów: Ks. Mirosława Sebunia – Proboszcza parafii Rzewnie, Ks. Zdzisława Dylnickiego – Proboszcza parafii Obierwia i Panią Bożenę Trzcinka – właściciela sklepu „Massimo”
w Łomży.
   Na zakończenie kilkugodzinnego spotkania wszyscy uczestnicy i goście zjedli wspólnie obiad, który również ufundowało Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Na podstawie materiałów przesłanych przez Zespół Szkół Specjalnych w Starym Lubiejewie,
Opracował: Jerzy Tryniszewski