Herb Powiatu Ostrowskiego

Inauguracja Powiatowego Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017 i XVIII Biegi o Puchar Starosty Ostrowskiego

13.10.201608:09

2811 października 2016 r. w miejscowości Zawisty Nadbużne odbyły się „XVIII Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Ostrowskiego” we wszystkich kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Biegi zostały połączone z inauguracją Powiatowego Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017.

Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Dariuszem Rafalikiem, którzy powitali uczestników Biegu i życzyli udanej rywalizacji.
Ponad 400 młodych biegaczy, wzięło udział w walce o Puchar Starosty z 14 szkół podstawowych, 11 szkół gimnazjalnych i 5 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrowskiego.
Na początku sportowych zmagań odbyło się 6 biegów dla szkół podstawowych: trzy dla dziewcząt i trzy dla chłopców. W dalszej części odbyły się biegi starszej młodzieży: dla dziewcząt na dystansie 800 m i 1000 m oraz dla chłopców na trasie 1000 m oraz 1200 m.
W klasyfikacji końcowej w kategorii gimnazjum najlepsze okazały się uczennice Publicznego Gimnazjum w Jasienicy, natomiast wśród gimnazjalistów Publiczne Gimnazjum w Starym Lubotyniu.
Drużynowo wśród szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt najszybciej pobiegły uczennice z Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, drugie miejsce zajęły uczennice z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, trzecie z Zespołu Szkół Nr 2
w Ostrowi Mazowieckiej, czwarte Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie i piąte z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej.
W kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, drugie miejsce Zespół Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, trzecie miejsce Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, czwarte Zespół Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej, natomiast piąte miejsce przypadło w udziale uczniom z Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.
Na wszystkich zziębniętych sportowców czekała pyszna i gorąca grochówka z kiełbasą oraz herbata, serwowana przez uczniów z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Małkini Górnej.
Na zakończenie imprezy zwycięzcy otrzymali medale w punktacji indywidualnej oraz puchary i dyplomy w klasyfikacji drużynowej sfinansowane przez Starostwo Powiatowe.
Gratulujemy wszystkim zdobytych osiągnieć i życzymy dalszych sukcesów!
Klasyfikacja drużynowa i indywidualna na stronie Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego  www.szsostrow.malkinia.com

Opracowała, zdjęcia: Katarzyna Kłosińska

 

 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015