Herb Powiatu Ostrowskiego

Wizyta młodzieży z Ukrainy w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej

19.08.201610:05

9(1)W dniu 17 sierpnia br. w ramach Programu Erasmus + do Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej zawitała młodzież z Ukrainy na czele z Panem Grzegorzem Jasionowskim Dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Gości serdecznie powitał Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński wraz z Wicestarostą  Panią Urszulą Wołosiewicz.

Na początku spotkania Pan Starosta omówił, czym Powiat się zajmuje i co zrealizował w ramach swojej działalności. Przedstawił najważniejsze projekty, które wykonano przy udziale środków zewnętrznych, ważne wydarzenia historyczne związane z naszym regionem oraz ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. Mówił również o działalności w sferze kulturalnej, społecznej i gospodarczej.

Następnie goście z zainteresowaniem obejrzeli film promocyjny o Powiecie Ostrowskim, przedstawiający historię regionu, walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe.
Podczas spotkania młodzież miała bardzo dużo pytań dotyczących, m.in.: wyboru władz w powiecie, zadań powiatu, istniejących przedsiębiorstw, szkolnictwa wyższego oraz planów na przyszłość w zakresie inwestycji drogowych i oświaty.


Następnie uczniowie zwiedzili siedzibę Starostwa, odwiedzając sekretariat, gabinet Starosty oraz Wicestarosty. Na koniec spotkania Pan Starosta Zbigniew Kamiński oraz Pani Wicestarosta Urszula Wołosiewicz zachęcali młodzież do podejmowania wspólnych inicjatyw oraz uczestnictwa w życiu społecznym.


Na pamiątkę wspólnego spotkania młodzież została obdarowana pamiątkowymi gadżetami promocyjnymi Powiatu Ostrowskiego.

1

2

3

4

5

6

7

8

9(1)

 

Opracowała: Monika Szwarc

 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015