III edycja Powiatowego Konkursu Muzycznego „TWOJA SZANSA” za nami.

22.06.201617:22

W dniu 17 czerwca 2016 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Muzycznego „TWOJA SZANSA”. Głównym Celem konkursu jest promocja uzdolnionych muzycznie  i wokalnie młodych ludzi: przedszkolaków, uczniów szkół wszystkich typów oraz studentów.

Organizatorem Konkursu było Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej,  a inicjatorem Młodzieżowa Rada Powiatu Ostrowskiego. Uczestnicy tegorocznej edycji zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: do 16 lat – wystąpiło 15 wykonawców i  17-25  lat – wystąpiło dziesięciu wykonawców.
Uczestników oraz widownię powitał Pan Zbigniew Kamiński – Starosta Ostrowski, który objął patronatem tę ciekawą inicjatywę kulturalną. Stwierdził m.in.:, że  konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a uczestnicy prezentują coraz wyższy poziom artystyczny. Podziękował także osobom  zaangażowanym w przygotowanie  konkursu.
    Następnie odbyły się przesłuchania konkursowe, które oceniało jury w składzie: Paweł Andruszkiewicz- muzyk i aranżer, ks. Andrzej Łada – opiekun muzyczny i nauczyciel  LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej oraz Jerzy Tryniszewski – przedstawiciel Starostwa Powiatowego.
Do aktywnego uczestnictwa w imprezie zaangażowano także publiczność: mogła ona wybrać swojego faworyta, przyznając mu „Nagrodę publiczności”. Po zakończeniu przesłuchań konkursowych jury przystąpiło do ustalenia wyników. W tym czasie na scenie wystąpiła Weronika Rydzewska – laureatka dwóch poprzednich edycji  Konkursu.
Laureatami III edycji Powiatowego Konkursu Muzycznego „TWOJA SZANSA” zostali:
w  kategorii do lat 16:
I  miejsce – Krystian Krasiński, uczeń klasy IV  Szkoły Podstawowej w Jasienicy,
II miejsce -  Jadwiga Danelczyk,  uczennica Zespołu Szkół Publicznych Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej,
w kategorii 17-25 lat:
I miejsce  - duet Aleksandra Zdanowska, uczennica klasy I LO w Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej i Ewa Ogrodnik, uczennica klasy I LO w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej,
II miejsce – Kamila Rudzka, studentka III roku Uniwersytetu w Białymstoku.
Publiczność swoją nagrodę przyznała Edycie Surowińskiej, uczennicy klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej.
    Nagrody laureatom, w imieniu Pana Zbigniewa Kamińskiego – Starosty Ostrowskiego, wręczyła Pani Jolanta Ugniewska – Sekretarz Powiatu. Laureaci zostali zaproszeni także do udziału w koncercie „Młode Talenty Powiatu Ostrowskiego”, który odbędzie się podczas  IX Dożynek Powiatowych pod koniec sierpnia w Broku. Na zakończenie odbył się koncert laureatów.
III edycję Powiatowego Konkursu Muzycznego „TWOJA SZANSA” prowadziły przedstawicielki Młodzieżowej Rady Powiatu Ostrowskiego: Kinga Radomska i Paulina Ziemczyk.

Przygotował: Jerzy Tryniszewski

02030405060708