Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Powiatowej Olimpiady i Powiatowych Igrzysk

06.04.201611:02

W dniu 1 kwietnia br. w Zawistach Nadbużnych  koło Małkini Górnej odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Zawody zostały przeprowadzone w ramach XVII Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych 2015/2016 oraz XVIII Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych 2015/2016.

Do zawodów przystąpiły dziesięcioosobowe zespoły z siedmiu szkół podstawowych, siedmiu gimnazjów i pięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego.

Jako pierwsze wystartowały drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta pokonywały dystans 800 m, natomiast chłopcy 1000 m. Najmocniejszym zespołem  w kategorii dziewcząt i chłopców okazała się drużyna z Zespołu Szkół Nr 1  w Ostrowi Mazowieckiej, którzy swoim biegiem dali przykład pięknej i sportowej rywalizacji kolejnym startującym.

Następnie walkę o medale stoczyli zawodnicy ze szkół podstawowych. Jako pierwsze wystartowały dziewczęta na dystansie 800 m. W tej kategorii zwyciężyły zawodniczki  ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych. Najszybszymi sztafecistami w kategorii chłopców ze szkół podstawowych okazali się uczniowie  ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej.

Ostatni wyruszyli na trasę chłopcy i dziewczęta ze szkół gimnazjalnych. Zawodniczki z gimnazjów pokonywały dystans 800 m, natomiast chłopcy 1000 m. W najlepszej formie okazała się drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Małkini Górnej, natomiast wśród chłopców zwyciężyli gimnazjaliści  z Gminnego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Andrzejewie.

Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy. Pierwsze dwie szkoły w każdej kategorii otrzymały awans na zawody międzypowiatowe, które odbędą się w dniu 9 kwietnia 2016 r.  w  Ostrołęce.

Wyniki końcowe rywalizacji:

Szkoły Podstawowe ( kategoria dziewcząt)

1. Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych
  2. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nurze
  3. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

Szkoły Podstawowe ( kategoria chłopców)

1. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej
  2. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nurze
  3. Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych

Gimnazjum ( kategoria dziewcząt)

1. Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Małkini Górnej
  2. Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Ks. Pułkownika Antoniego Warakomskiego  w Jasienicy