Zgrupowanie zawodników karate kyokushin

22.02.201615:24

W sobotę 13 lutego br., w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się zgrupowanie zawodników karate kyokushin.  Zgrupowania odbywają się od 3 lat i zostały zapoczątkowane przez Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai  stąd też pierwsze zgrupowanie w nowym roku odbywa się zawsze  w naszym mieście.

Mimo okresu ferii na zgrupowaniu była bardzo dobra frekwencja. Pojawili się  czołowi zawodnicy z Warszawy (2 kluby), Józefowa, Piaseczna, Wyszkowa, Augustowa, Łomży, Białegostoku, Olsztyna i Zambrowa. Wśród  seniorów i juniorów znaleźli się aktualni medaliści mistrzostw Europu i Polski. Wśród młodzików i kadetów widać było wielu obiecujących zawodników.

W pierwszej kolejności trenowali zawodnicy startujący w kata. Ta techniczna konkurencja polega na perfekcyjnej  prezentacji  układu technik ataku i obrony. Jest to wymagająca konkurencja, która zmusza zawodnika do bardzo mozolnej pracy nad doskonałością ruchu, precyzją wykonania, dynamiką równowagą. W tej części zgrupowania brało udział 15 doświadczonych karateków, którzy doskonalili zaawansowane kata  wymagane na poziomie Mistrzostw Polski i na zawodach międzynarodowych. Trening poprowadził  wielokrotny mistrz Polski i Europy shihan Jan Gruba V Dan, z Warszawy.

Po treningu kata odbył się trening kumite, w którym wzięło udział  80 zawodników. W ciągu półtorej godziny na matę wychodzili na zmianę seniorzy i juniorzy oraz młodsi zawodnicy. W sumie przeprowadzono  około 40 intensywnych walk.

Nad bezpieczeństwem zawodników czuwał  ratownik medyczny Robert Wilk, który jest również posiadaczem wysokiego, brązowego pasa w karate kyokushin.

Zgrupowania klubów północno-wschodniej i centralnej Polski odbywają się bardzo regularnie i owocują wysokim osiągnięciami zawodników z naszego regionu. Korzystają również z tego nasi ostrowscy karatecy. Z Klubu w zgrupowaniu wzięło udział
15 najlepszych karateków.

Zgrupowania organizowane są pod patronatem Polskiej Federacji Karate Kyokushinkai  IKO. Kolejne zgrupowanie już w marcu br.

Radosław Grabowski

DOP Ostrów Mazowiecka