Herb Powiatu Ostrowskiego

Powiat Ostrowski wśród Laureatów Rankingu Gmin i Powiatów za 2015 r.

28.01.201613:39

20160128 ranking zpp

Powiat Ostrowski kontynuując udział w Rankingu Powiatów prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich, w roku ubiegłym 2015 przystąpił do udziału w rywalizacji o zaszczytny tytuł Laureata Rankingu.

Spośród 152 powiatów, które nadesłały niezbędne informacje podlegające punktacji, Powiat Ostrowski uplasował się na 11 pozycji zdobywając miano Laureata Rankingu w swojej kategorii, tj.: powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców.

Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego. Ranking jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu "Dobry Polski Samorząd". Ranking prowadzony jest w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego:

  • powiaty do 60 tys. mieszkańców;
  • powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców;
  • powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców;
  • miasta na prawach powiatu;
  • gminy miejskie i miejsko-wiejskie
  • gminy wiejskie.

Ranking trwa przez cały rok. Nagrody za udział w Rankingu, okolicznościowe puchary i dyplomy dla zwycięzców, wręczane są corocznie podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów uszeregowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Lista laureatów w podziale na poszczególne szczeble jednostek samorządu terytorialnego: http://zpp.pl/wydarzenia/zwyciezcy-rankingu-gmin-i-powiatow-2015

Opracowała: Agnieszka Nowacka

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015