,,INVICTUS 2015 ROKU” rozstrzygnięty

28.01.201612:47

Ogłoszony przez Starostę Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego Konkurs Literacki pn. ,,INVICTUS 2015 ROKU” został rozstrzygnięty 27 stycznia br. w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie odbyła się uroczysta gala wręczenia statuetki i Tytułu ,,INVICTUSA 2015 ROKU”.

Adresatami Konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz wszyscy mieszkańcy Powiatu Ostrowskiego. Konkurs miał na celu szerokie propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród mieszkańców Powiatu Ostrowskiego oraz wyłonienie i w szczególny sposób nagrodzenie tych osób, które swą pracą, postawą moralną, zaangażowaniem społecznym, poświęcają się dla dobra ogółu i zapewniają temu ogółowi poczucie bezpieczeństwa.

Skład Kapituły Konkursu przedstawia się następująco: Pan Zbigniew Kamiński Starosta Ostrowski,  Ks. Prałat dr Jan Okuła – proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP  w Ostrowi Mazowieckiej, nadkom. Mirosław Olszewski – Komendant Powiatowy Policji  w Ostrowi Mazowieckiej, bryg. Janusz Iwanowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, płk. Ryszard Kołacz – Dowódca Garnizonu Ostrów Mazowiecka, Izabela Hryń – nauczyciel polonista w Liceum Ogólnokształcącym  im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, podkom. Tomasz Krajewski – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej,  Jolanta Ugniewska – Sekretarz Powiatu, Józef Marek Jastrzębski – Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego  w Ostrowi Mazowieckiej.

Kapituła Konkursu Tytuł ,,INVICTUSA 2015 ROKU” Powiatu Ostrowskiego przyznała pośmiertnie, Panu Kamilowi Raźniakowi, który nie zwracając uwagi  na niebezpieczeństwo wyciągnął z płonącego zakładu swojego kolegę. Ciężko poparzony kolega Kamila trafił do specjalistycznego szpitala, lecz po kilku godzinach zmarł. Kamil również doznał ciężkich poparzeń i po kilku dniach walki jego organizm poddał się.

W kategorii -  uczniowie szkół podstawowych Kapituła Konkursu przyznała:

I miejsce - Natalii Gumiężnej - uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Zarębach Kościelnych

II miejsce - Zuzannie Suchodolskiej - uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej   im. Jana  Pawła II  w Zarębach Kościelnych

III miejsce - Wiktorii Wojciechowskiej - uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych.

W kategorii - uczniowie szkół podstawowych Tytuł ,, INVICTUSA 2015 ROKU” Kapituła Konkursu przyznała także Pani lek. Joannie Kowalczyk, która niesie pomoc poszkodowanym  i bezdomnym. Bardzo aktywnie włącza się w akcję ,,szlachetnej paczki” pomagając w ten sposób innym rodzinom godnie spędzić święta.

W kategorii - uczniowie szkół gimnazjalnych Kapituła Konkursu przyznała:

I miejsce –    Sylwii Godlewskiej - uczennicy Gimnazjum Publicznego im. Ojca Świętego  Jana Pawła II w Bogutach-Piankach

II miejsce –   Magdalenie Siwek - uczennicy Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Małkini Górnej, Natalii Skoczek -  uczennicy Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie

Wyróżnienia otrzymali:

• Jakub Grabowski - uczeń Gimnazjum Publicznego im. Ojca Świętego Jana Pawła II   w Bogutach-Piankach,
  • Kinga Zyśk - uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Małkini Górnej

W kategorii -  uczniowie szkół gimnazjalnych Kapituła Konkursu Tytuł ,,INVICTUSA 2015 ROKU” Powiatu Ostrowskiego przyznała pośmiertnie, Panu Janowi Sikorze, który był Prezesem i założycielem Stowarzyszenia ,,Zakręcona Ostrów”. Patriota, organizator imprez sportowych, muzyk, społecznik. Grał w Zespole muzycznym ,,ExLibris”. Zaszczepiał umiłowanie do muzyki wśród osób, które przebywały w jego towarzystwie.

W kategorii - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Kapituła Konkursu przyznała :

I miejsce – Sylwii Bednarczyk - uczennicy Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

II miejsce – Magdalenie Rowińskiej - uczennicy Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

III miejsce – Kacprowi Ibek - uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnili utalentowani uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej pod kierownictwem Ks. Andrzeja Łady.

Opracowała: Monika Szwarc

02030405060708